Cseles módszerrel fertőzhették meg sokak mobilját
Videónak álcázva települhetett egy veszélyes kártevő az androidos készülékekre, a sokak által kedvelt üzenetküldő alkalmazás, a Telegram hibája miatt.
Videónak álcázva települhetett egy veszélyes kártevő az androidos készülékekre, a sokak által kedvelt üzenetküldő alkalmazás, a Telegram hibája miatt.
Nem oda Buda: bár nagyjából egy hete még azt közölte az Intel, hogy megvan az okuk a 13. és 14. generációs processzorok problémáinak, és hamarosan jön a javítás is, most érkezett egy lesújtó hír.
Már egy díjat is elnyert Kiss Botond formatervező érdekes koncepciója, mely a városi közlekedés több problémáját is megoldhatná.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei olyan rendszert építettek, amely valamelyest már képes utánozni az emberi kéz finom mozdulatait.
Úgy tűnik, egy módszerrel sikerrel kijátszható minden reklámblokkoló a YouTube-on, és már teszteli is azt a Google.
Érdekes, eddig még kiadatlan funkciót fedeztek fel a X-ben (volt Twitter). A cél a spamek, spamrobotok, illetve a magukat mások vállán reklámozók távoltartása. De, sajnos, lehet egy árnyoldala is ennek a kezdeményezésnek.
Minden komponense jól működött a Mjölnir nevű hajtóműnek, amit 3D-nyomtatással készített el a New Frontier Aerospace nevű cég. Az eszközt a polgári repüléstől kezdve a holdra szállásig számos helyen lehetne használni.
Az Airbus az elmúlt hónapokban intenzíven tesztelte az A330-as repülőgépe tanker változatát, ami egyszerre 111 tonna üzemanyagot tud a levegőbe emelni. A mostani sikerek jelentősen növelhetik a légierő hatékonyságát.
Az Európai Űrügynökség a Gaia űrteleszkóp történetének eddigi két legnagyobb problémájával kellett, hogy megküzdjön.
Egy 11 éves virginiai lány többször is azzal hívta fel a hatóságokat, hogy bomba van valamelyik floridai iskolában, vagy lövöldözés történt, és meghalt néhány ember. Bár megpróbálta eltüntetni a személyazonosságára vonatkozó nyomokat, végül megtalálták a rendőrök.
Több jel is arról árulkodik, hogy az Apple feladta a mesterséges intelligenciájának korai kiadását, és végül csak az ősz későbbi részében érkezhet meg az újdonság.
Több mint 8 gigabites internetsebességet ért el a Starlink egyik alelnöke a napokban egy új technológiával, ami radikális változásokat hozhat a műholdas internetezésben.
Ha nyár, akkor számneves széria a Honortól. Az európai piacon egyre jobban teljesítő kínai telefongyártó azokat célozza a Honor 200 Próval, akik az olcsó mobilok tudásánál és megjelenésénél azért többet szeretnének, de a csúcskategória árát nem akarják kifizetni.
Egyre több technológiai nagyvállalat fejleszt olyan modelleket, melyek ha nem is forradalmat, de jelentős változásokat ígérnek az időjárás-előrejelzések terén. De valóban kiszoríthatják az eddig használt modelleket? A meteorológus szerint az ördög a részletekben rejlik, és érdemes már most tisztában lenni ezekkel a részletekkel.
Vékonyabb és szögletesebb kialakítással, most először porvédelemmel, ütősebb kijelzővel, gyorsabb processzorral és mindent elárasztó mesterséges intelligenciával került piacra a Samsung Galaxy Z Fold6 és Galaxy Z Flip6. Nézzük, mire képesek a gyakorlatban, mennyire hasznosan az újdonságok.
A zárolt iPhone-hoz nem lehet hozzáférni, legalábbis a hétköznapi emberek számára. Azonban vannak olyan cégek, például az izraeli Cellebrite, amelyik folyamatosan fejleszt ki olyan megoldásokat, amelyekkel a zárolt telefonok is feltörhetők, és ez jól jöhet a rendvédelmi szerveknek és a kormányoknak. Azonban az Apple operációs rendszerének újabb verzióival még az igazán profi Cellebrite sem boldogul.
Az elmúlt évek sikerén felbuzdulva újabb MoonSwatch-modellel áll elő a svájci óragyártó. A széria nemcsak darabszámban, hanem időablakban is limitált, még egy adott napon belül sem bármikor lehet majd megvenni.
Még most is több százezer gép vár helyreállításra, de egy hét múltán már a legtöbb eszköz újból működik a Crowdstrike-krach után.
A Hull Egyetem kutatói szerint a szem fényvisszaverődése elárulhatja, hogy manipulált felvétellel van-e dolga a nézőnek.