Microsoft: Oroszország kibertámadások özönét indította Ukrajna ellen
A Microsoft szerint az orosz hackertevékenység és a katonai hadműveletek összehangoltan működnek.
A Microsoft szerint az orosz hackertevékenység és a katonai hadműveletek összehangoltan működnek.
Több mint fél éven át tanulmányozták a szakemberek azt a két rengést, amit a Marson észlelt az InSight nevű szonda.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei egy olyan hangszórót fejlesztettek, ami jóval kevesebb energiával is működik, mint a jelenlegi eszközök.
Dübörög a 4. ipari forradalom: gyárban és kisvállalati környezetben is lehet előnye annak, ha a munkához használt nagygépeket és kéziszerszámokat is el lehet érni online.
A hackerek egyre gyakrabban szereznek felhasználói adatokat úgy, hogy feltört hatósági levelezőrendszerből küldenek hamis kérelmeket a cégeknek.
Az Intel az amerikai védelmi minisztérium megbízására olyan szimulációs platformot készít, ami felgyorsítja az önvezető harci terepjáró kifejlesztését.
Május 9-től már azok is igényelhetik az állam 20 ezer forintos támogatását a mobilvásárlásra, akinek 2G-képes készülékük van.
A 2004-ben észlelt Apophis nevű kisbolygó a következő száz évben háromszor is megközelíti a Földet.
A ki nem kapcsolt, azaz készenléti üzemmódban tartott eszközök ugyan kevesebbet fogyasztanak, de így is növelik a költségeket. Egy, a briteknél végzett kutatásból már az is látszik, mennyire.
A kutatók azt remélik, hogy a technológia tökéletesítésével idővel még látványosabb eredményt tudnak elérni.
Az okosórák és a viselhető orvosi eszközök segítségével napi 24 órában nyomon követhetjük egészségügyi állapotunkat. Az új fejlesztések lehetővé teszik a véroxigénszinttel, pitvarfibrillációval kapcsolatos figyelmeztetéseket, sőt az automatikus gyógyszeradagolást is. Fontos azonban az eszközök és az általuk generált adatok maximális védelme, a műszerek mérési pontosságának növelése és az orvosok szkepticizmusának legyőzése – állapítja meg a Deloitte legfrissebb tanulmánya.
Bár logikusnak tűnhet, hogy az évek múlásával egyre több alkalmazás kerül az app-áruházakba, a Google Play áruház esetén éppen fordított a helyzet, azonban ez egyáltalán nem rossz hír.
Az Idenergie nevű kanadai startup szerint az országoknak vízturbinákat kellene telepíteniük, mert azok éjjel-nappal biztosítják a szükséges energiát.
A kijevi székhelyű Lunar Research Service-nek több ötlete is volt az űr meghódítására, ám ezeket a háború miatt egyelőre parkolópályára tették. A cég pedig profilt váltott: harcolnak.
A kínai Nreal terméke egy hagyományos napszemüvegre hasonlít, de ha az ember felveszi, úgy érezheti magát, mintha a film részese lenne.
A Viber bevezeti a kétlépcsős ellenőrzést. Az extra biztonsági lépés lehetővé teszi az üzenetküldő felhasználói számára, hogy PIN-kód és e-mail segítségével hitelesítsék fiókjukat.
Az orosz légvédelmi rendszer, az Sz-500 Prometej a 200 kilométeres magasságban haladó ballisztikus rakétákat is képes megfogni, emellett akár műholdak ellen is bevethető.
Meglepően élethű az a robot, a Pedia_Roid, amit egy japán kislányról mintáztak készítői. Fogorvosok gyakorolnak rajta.
A támadásra fejlesztett drónok egy 800 millió dollár értékű csomagban jutnak el a háború sújtotta Ukrajnába.
A rotorból egy hálós megoldás repül ki, ami teljesen használhatatlanná teszi a hasonló eszközöket. Az ötlet egy tapasztalt drónépítő munkája.