1:625 eséllyel a Földbe csapódhat egy éppen csak most felfedezett aszteroida
Ugyan pánikra semmi ok, mindenesetre viszonylag nagy az esélye annak, hogy 23 év múlva a Földnek ütközik egy 50 méteres aszteroida, ami már komoly károkat tudna okozni.
Ugyan pánikra semmi ok, mindenesetre viszonylag nagy az esélye annak, hogy 23 év múlva a Földnek ütközik egy 50 méteres aszteroida, ami már komoly károkat tudna okozni.
Egy Roberto Rozzi paleoökológus által vezetett, friss kutatás szerint azoknál a fajoknál volt a legnagyobb a kihalás kockázata, amelyek a legnagyobb méretbeli eltérést mutatták a kontinensek szárazföldjein élő rokonaikhoz képest – de a kockázatot az emberek megjelenése emeli drasztikusan.
A Celestis nevű amerikai vállalat 240–480 millió kilométerre a Naptól állítana pályára egy, négy volt amerikai elnök maradványait őrző szerkezetet.
A Kínai Meteorológiai Hatóság (CMA) szerint a múlt hónapban egyes déli régiókban a megszokottnál körülbelül 20 nappal korábban érkezett a tavasz.
Mindössze minden ötszázezredik terhességnél fordul elő olyan probléma, hogy egy magzat „beborítja” fejlődés közben a másikat – ennél is ritkább az az eset, ami egy egyéves kínai kislány esetében történt, hogy az agyában ragadt a meg nem született ikertestvére.
Furcsa jelenség zavarta meg a telihold megfigyelését Oxfordshire felett, melyről több fotó is felkerült a közösségi médiába. A jelek szerint azonban semmi természetfeletti nem áll a dolog hátterében, egy hétköznapi jelenség okozhatta a látványosságot.
Vékonyabbak, nagyobb felbontást kínálnak, és még energiatakarékosak is – számos érv szól amellett, hogy egy új technológia váltsa le a jelenlegi LCD-ket. A szakemberek szerint tíz év múlva vehetik át az uralmat a kijelzőtechnológiában a metafelületek.
Az Oszakai Egyetem kutatói szerint a jövőben talán két férfinak is lehetne ily módon saját gyereke.
A kanadai Calgary-i Egyetem kutatói szerint azoknál, akik rendszeresen szednek D-vitamint, kisebb a demencia kialakulásának kockázata.
Az Indianai Egyetem kutatóinak köszönhetően a jövőben egy egyszerű vérvétel után is meg lehet majd állapítani, ki mennyire szorong, és milyen típusú terápia lenne számára a legmegfelelőbb.
Mostanáig már kilenc magyar májdaganatos betegnél alkalmazták az új, izotópos eljárást Magyarországon, ami csökkentheti a daganat méretét, miközben új májra várnak.
A NASA Curiosity nevű Marsjárója két olyan felvételt is készített a vörös bolygó égboltjáról, amihez foghatót eddig nem sikerült megörökíteni ott.
Egy olyan, Madagaszkáron őshonos énekesmadár több példányára bukkantak, amelyről azt hitték, már végleg kihalt.
Az amerikai 5 Gyres Intézet szakemberei szerint a világ óceánjai egyre rosszabb állapotban vannak, húsz év leforgása alatt pedig óriási mennyiségű műanyag szemét kerülhet még bele.
A NASA Mars Reconnaissance Orbiter nevű műholdja különleges alakú homokdűnéket fotózott a bolygó felszínén.
A kutatók régóta vizsgálják már a máj által termelt FGF21 hormont, mert úgy vélik, segíthet az alkoholmérgezésben szenvedőknek. Egy új kutatás most ezt a feltevést erősítette meg.
Azt állítja egy, hazánkban is terjedő félrevezető bejegyzés, hogy HIV-fertőzés és AIDS alakulhat ki az emberekben a koronavírus elleni vakcinák miatt, amiért Vlagyimir Putyin elrendelte az oltások megsemmisítését és a Szputnyikot fejlesztő tudósok kivégzését. Ilyesmiről azonban szó sincs.
A NASA mérnökei még elemzik az Orion űrhajó tavalyi küldetése során rögzített adatokat, de a szervezet már azt tervezi, hogy jövőre emberrel a fedélzeten küldi vissza a Holdhoz a szerkezetet.
Az ausztrál Monash Egyetem kutatói szerint a világ szárazföldi területének csupán 0,18 százalékánál volt éves szinten alacsonyabb a szálló por (PM2,5) koncentrációja az egészségügyi határértéknél.
Bár a kalcium-titanát oxidásványok, ismertebb nevükön a perovszkitok egyre kedveltebb alapanyagai a napelemeknek, még közel sem olyan jó hatásfokúak, mint a jóval drágább szilícium. Amerikai kutatóknak nemrégiben sikerült a sokszorosára növelni a perovszkit egy bizonyos típusának a hatékonyságát.