Beethoven koponyájának darabjait adományozták a Bécsi Orvosi Egyetemnek
A Bécsi Orvostudományi Egyetem csütörtökön vehette át adományként Ludwig van Beethoven (1770–1827) koponyájának utolsóként fennmaradt darabjait.
A Bécsi Orvostudományi Egyetem csütörtökön vehette át adományként Ludwig van Beethoven (1770–1827) koponyájának utolsóként fennmaradt darabjait.
Kutatók szerint érdemes napközben többször rövidebb, legfeljebb 30 perces időszakokra ledőlnünk annak érdekében, hogy az agyunk egészséges és fiatalabb maradjon.
Csupán 60–100 sejtből álltak azok az emberi embriók, amelyekkel nemrég kísérletezni kezdtek a Pennsylvaniai Egyetem kutatói. Az eredmény jelentős: azt is láthatják a tudósok, ha olyan fejlődési rendellenesség alakul ki, amely a magzat elvesztéséhez vezethet.
Csütörtökön, a naplemente után közvetlenül a Merkúr, a Vénusz, a Mars, a holdsarló és a Regulus nevű csillag mind egy bolyban lesznek megfigyelhetők a nyugati horizont felett. A nem mindennapi ötösfogatot még szombaton, a Svábhegyi Csillagvizsgáló Csillagkapu eseményén is meg lehet tekinteni.
Több szempontból is különleges anyagot alkottak meg ausztrál kutatók: nem csak környezetbarát, de még tűzálló is.
Roberto Pinotti, az olasz Nemzeti Ufológiai Központ elnöke szerint több olyan dokumentum is a birtokába került, amelyek szerint 1933-ban azonosítatlan repülő tárgy zuhant le Lombardiában.
Az ember-, az állat- és a környezetbarátság is érv lehet a tej ellen és a növényi italok mellett, de a helyzet nem ennyire egyszerű.
A méhlepényben megtalálható IGF-2 gén az apától származik, a nem megfelelő működése pedig túl nagy vagy túl kicsi magzatokhoz vezethet. Ezt vizsgálták most meg közelebbről brit kutatók.
Rendkívül ritka dolog történhetett egy francia nővel: egy meteoritdarab eshetett rá egyik pillanatról a másikra. A kődarabot egy geológus is meteoritként azonosította.
Az ELKH-ELTE Asztropolarimetria Kutatócsoportja számítógépes modellezéssel tanulmányozta a Jupiterrel rezonanciában Nap körül keringő aszteroidák keletkezési mechanizmusát, miközben két új rezonáns aszteroidacsaládra is bukkantak a tudósok.
Dinoszaurusz elleni emlőstámadást megörökítő kövületet fedeztek fel.
Rajendra Gupta, a kanadai Ottawai Egyetem elméleti fizikusa szerint ahhoz, hogy magyarázatot kapjunk az univerzum anomáliáira, érdemes lenne újra elővenni egy korábban cáfolt kozmológiai elméletet.
Brit kutatók olyan hordozható elektroenkefalográfot fejlesztettek, ami az agy hullámainak változásával mutatja meg, kialakult-e valakinél a demencia vagy az Alzheimer-kór.
Becslések szerint a Föld légkörét elérő minden ezredik meteorból lesz tűzgömb. Egy ilyet sikerült most több kamerával is rögzíteni.
Eredetileg csak szívátültetést kellett volna végrehajtani Adriana Rodriguezen, ám az orvosok szerint donormáj nélkül a szervezte nem tudta volna életben tartani az új szervet.
Az uralkodó négy évvel a halála előtt kapott stroke-ot.
Az emberek 27 ezer évvel ezelőtt, a korábban véltnél több ezer évvel hamarabb telepedhettek le az amerikai kontinensen – állítják kutatók, akik szerint ezt egy már kihalt állat, az óriáslajhárok csontjából készült díszek is bizonyítják.
Egy 64 éves ohiói férfinek néhány hét alatt nagyon furcsa elváltozás történt a nyelvén. A kép megtekintését csak olyanoknak ajánljuk, akik éppen nem esznek.
„Ez igazából nagyon vicces” – még a kutatókat is meglepte, hogy a szarkák és a varjak egyes esetben miből építenek fészket maguknak. Történetesen az ellenük bevetett tüskékből és hálókból, és nem is akármilyen célra.
A rákellenes terápiák kutatása során előtérbe kerültek a bakteriális szerek. Ezeken belül találtak erős rákellenes hatást mutató baktériumokat japán kutatók.