Különleges „bébinyelven” beszélnek borjaikkal a delfinanyák
A palackorrú nőstény delfinek megváltoztatják hangjukat, ha borjaikhoz beszélnek – állapította meg egy frissen publikált tanulmány.
A palackorrú nőstény delfinek megváltoztatják hangjukat, ha borjaikhoz beszélnek – állapította meg egy frissen publikált tanulmány.
Látványos módon mutatja be a NASA, hogy mekkora probléma valójában a tengerszint emelkedése, mindehhez az elmúlt nagyjából 30 év adataihoz fordultak.
A fogyást segítő injekcióknál kényelmesebb megoldást jelenthet a Novo Nordisk új készítménye, amit szájon át kell bevenni, és a klinikai vizsgálatok szerint igen hatékonyan csökkenti az elhízottak testtömegét.
Mikroklímájának köszönhetően több veszélyeztetett állat- és növényfajnak is otthonául szolgálhat az a fa, melyre a Pekingi Egyetem kutatói leltek Tibetben.
Az Salignostics forradalmasítaná az otthoni terhességi tesztek évtizedek óta szokásos módját. A legnagyobb változás jöhet az 1970-es évek óta.
Az Atlanti-óceán vizeit jelenleg sújtó példátlan hőhullám a tudósok szerint tengeri fajok tömegeinek észrevétlen pusztulásához vezet, ami a globális felmelegedés súlyosbodásával valószínűleg megismétlődik.
A közép-hollandiai Tiel településen egy 4000 éves szentély maradványait fedeztek fel régészek egy ipari park melletti ásatáson – derült ki a város önkormányzatának honlapján közzétett szerdai közleményből.
A hét többi napjához mérten hétfőn egyértelműen nagyobb egy infarktus bekövetkezésének kockázata. Azt még nem értik pontosan az orvosok, mi állhat ennek a hátterében.
Olyan leletekre bukkantak a Laosz északi részén található Tam Pà Ling barlangban, ami új megvilágításba helyezi az ősember vándorlásával kapcsolatos ismereteket.
A leletre a horvát és az olasz haditengerészet flottájának aknaelhárító búvárai bukkantak rá.
Miközben az örök kérdésnek szánt „mi volt előbb: a tyúk vagy a tojás?”-ra a tojással szaporodó hüllők miatt közismerten utóbbi a válasz, a Bristoli Egyetem új kutatási eredménye mégis inkább „a tyúk” felé terelheti a mérleg nyelvét.
Amerikai csillagászoknak a gravitációs lencsehatást kihasználva sikerült megfigyelniük egy olyan galaxist, ami az ősrobbanás után 1,5 milliárd évvel már létezett.
Megkapta az amerikai gyógyszerfelügyelet (FDA) engedélyét az első génterápia, amely az izomdisztrófia egy súlyos formáját célozza gyerekeknél.
Megkezdte a jeladást a Műegyetem új kisműholdja, az MRC-100, amelyet a SpaceX rakétája vitt a világűrbe. A kisműhold fedélzetén három másik egyetemen készült önálló kísérletek mérőeszközei is a világűrbe kerültek.
A polipokkal kapcsolatos ismereteket is megváltoztathatják a Kelet-Ausztráliában felfedezett polipvárosok, ahol több állat él egy helyen, különféle építményekben.
Tizennégy űrhajós közreműködésével végzett vizsgálattal derítették ki tudósok, hogy miért gyengül mikrogravitációs környezetben az asztronauták immunrendszere.
A papagájfélék közé tartozó keák különbséget tudnak tenni az ismerős és az ismeretlen arcok között – írják a Bécsi Állatorvosi Egyetem kutatói egy frissen megjelent tanulmányukban.