Ránéztek a Vénusz ikertestvérére, és kiderült, hogy mégsem annyira ikrek
Hiába kicsi és hűvös a TRAPPIST-1 nevű csillag, elég erős ahhoz, hogy elfújja a körülötte keringő közei bolygók légkörét.
Hiába kicsi és hűvös a TRAPPIST-1 nevű csillag, elég erős ahhoz, hogy elfújja a körülötte keringő közei bolygók légkörét.
Újabb érv a D-vitamin szedése mellett:a szív- és érrendszeri problémák kockázatát is csökkenheti, ez derült ki egy új vizsgálatból.
A NASA Maven űrszondája ezúttal ultraibolya tartományban figyelte meg a Marsot, így az is kiderült, hol van a bolygó körül ózonréteg.
Kína szerint a világ minden tájáról érkeznek majd tudósok abba a komplexumba, ahol az űrbe szánt technológiákat lehet tesztelni ottani körülmények között, de a Földön.
Sokszor és sokan kongatták már meg a vészharangokat bolygónk jövőjével kapcsolatban. A legújabb előrejelzés sem fest rózsás képet, sőt. Portugáliai kutatók szerint olyan pokoli helyzet állhat elő, amelyből már nem lesz visszatérés. Talán most még nem késő cselekedni.
A Baekdu nevű csillaghoz olyan közel kering egy Jupiternél jóval nagyobb bolygó, hogy valójában a csillagnak már el kellett volna nyelnie őt. Ez valamiért mégsem történt meg.
A mesterséges intelligencia segítségét már eddig is igénybe vették a gyógyszergyártásban. Most viszont már olyan orvosság is készül, amelynek létrehozásában kizárólag az MI vett részt. Elkezdődhetnek a humán klinikai vizsgálatok.
Több ezer hal tetemét találták meg az Irak délkeleti részén fekvő Mejszán kormányzóságban egy folyó partján.
Félmillió eurót, mintegy 188 millió forintot érő „lebegő aranyat”, azaz ámbrát talált egy patológus a Kanári-szigetekhez tartozó La Palma partjainál elpusztult bálna boncolásakor a tengeri emlős bélrendszerében.
Évszázadok óta a föld alatt néhány centiméterrel volt két különleges lelet is Szicíliában: egy oltár és egy szobortalapzat. Mindkettő igen jó állapotban maradt fenn.
Az ukrán hatóságok szerint nyolc darab brit gyártmányú Hurricane vadászrepülő maradványait fedezték fel egy korabeli, fel nem robbant bomba közelében.
Az ELKH Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet (KOKI) kutatóinak legújabb felfedezése szerint egy evolúciósan ősinek tekintett agytörzsi idegsejtcsoport is szükséges a negatív emlékek raktározásához és előhívásához.
Közismert tudományos tény, hogy a Föld dőlésszöge befolyásolja, milyen hosszúak a nappalok. Most azt is megnézhetjük, hogy mindez hogyan néz ki kivülről.
Őskori Homo sapiens koponyatöredékére bukkantak az olaszországi Pó folyó medrében – jelentette az olasz sajtó.
A kommunikációban is zavart okozott az a hétvégi napkitörés, amely a legerősebb, X-osztályos besorolást kapta a csillagászoktól.
A középső kőkorszakból származó gödrökre bukkantak régészek Angliában, a bedfordshire-i Linmere-ben végzett ásatásokon.
A briteknél komoly veszély a közösségi hálók hamis világa, ezt ráadásul tetézi az internetes zaklatás.
Az első állatkísérletek eredményesen zárultak, így a tervek szerint hamarosan embereken is kipróbálják azt az új gyógyszert, amit japán kutatók fejlesztettek ki, kimondotta a fogak növesztésére.