Bevetik a genetikai ollót a magas koleszterinszint ellen, drasztikusan csökkenhet a szív- és érrendszeri megbetegedések száma
Egy új-zélandi beteg lehet a világ első embere, akinek génszerkesztéssel csökkentenék a koleszterinszintjét.
Egy új-zélandi beteg lehet a világ első embere, akinek génszerkesztéssel csökkentenék a koleszterinszintjét.
Az elmúlt évtizedben több mint 60 százalékkal nőtt az állatokról emberre átterjedt járványos megbetegedések száma Afrikában – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO), amely szerint ez aggasztó jele lehet annak, hogy a jövőben egyre több állatról emberre terjedő betegséggel nézhetünk szembe. Olyanokkal, mint például a majomhimlő, az ebola és a koronavírus.
Természettudományos és muzeológiai vizsgálatok során igazolták, hogy a Néprajzi Múzeum Zoom című állandó kiállításában látható ritka mozaik maszk eredeti azték kori lelet, közép-mexikói, valószínűleg mixték mesterek munkája, valódi türkiz berakással.
Egy lakóház építés emiatt végeztek ásatást, ekkor került elő pár érdekes csont.
A parazita által okozott tünetek a hivatalos adatok szerint mintegy öt napig tartanak – utána a páciens nagy valószínűséggel meghal.
Az emberiség eddigi lefejlettebb teleszkópja, a James Webb a Déli Gyűrűs-ködöt is megfigyelte az üzembe helyezése után. És milyen jó, hogy így tett: az objektumról készült felvétel mellé egy meglepetés is érkezett.
Az állami egészségügyi döntéshozatalt segítheti a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) kutatása, amely arra ad választ, hogy milyen egészségproblémákat tartanak elfogadhatónak az emberek különböző életkorokban.
A New York-i sebészek a genetikailag módosított szervet két olyan emberbe ültették be, akiket már csak a gépek tartottak életben.
A C/2017 K2 (PanSTARRS) üstökös a Naprendszer határán túlról érkezett. A megfigyeléséhez távcső szükséges.
Az úgynevezett gyors rádiókitörések általában néhány milliszekundumig tartanak. Az újonnan felfedezett FRB 20191221A ezzel szemben akár három másodpercig is érzékelhető lehet. De más furcsaság is van.
Szerdán éjjel narancssárga árnyalatú szuperhold figyelhető meg az égen. A Hold Földről látható látszólagos mérete ekkor lesz a legnagyobb.
Mintegy egymilliárd forint támogatást nyert el a Pécsi Tudományegyetem (PTE) az immun- és endokrin-rendszer betegségeivel összefüggő kutatásainak folytatására – tájékoztatott a felsőoktatási intézmény szerdán.
Szegedi és szegedi kötődésű csillagászok is kutatási időt nyertek a NASA 10 milliárd dolláros James Webb űrteleszkópjára, amely tudományos ciklusát hétfőn kezdte meg. Az SZTE asztrofizikai kutatócsoportjának munkatársai csillagrobbanások nyomait kutatják majd az űrtávcső segítségével.
A Skót-felföld erdejeiben élő vörös rókák egyik elsődleges táplálékforrásává a kutyák ürüléke lépett elő.
A szuperdrága távcső messziről is képes vizsgálni távoli bolygók légkörének kémiai összetételét.
A James Webb adatait használó űrkutatók magyar idő szerint kedden délután több olyan képet is bemutattak, amiket a csúcstechnológiájú teleszkóp készített.
Ma már annyi műanyaghulladékot termel az ember, hogy az újrahasznosításuk szinte nem is csökkenti a probléma súlyát.
Az emberi környezetben élő farkasokat azért vizsgálták, hogy jobban megértsék a kutyákat.
Oroszországban regisztrálták az első majomhimlős fertőzöttet – közölte kedden az orosz fogyasztóvédelmi és egészségügyi felügyelet (Roszpotrebnadzor).
A környezetvédelem és a biodiverzitás megőrzése fontosabb a rövid távú gazdasági haszonszerzésnél – hangsúlyozta az ENSZ Biodiverzitási és Ökoszisztéma-szolgáltatási Kormányközi Tudományos Testülete (IPBES) által hétfőn közzétett jelentés, amellyel a világszervezet decemberi klímakonferenciáján is foglalkoznak majd.