Ez történt: Annyi halat találtak az Antarktisznál, hogy alig hittek a szemüknek
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
A Zürichi Műszaki Egyetem kutatói laboratóriumi körülmények között szimulálták a földmag és a földköpeny közti réteget.
A csillagászok a mostanin kívül csupán egy esetben bukkantak olyan holdra, ami egy Naprendszeren kívüli bolygó körül kering.
Sok növény magja az állatok vándorlásával jut el egyik helyről a másikra, ám enélkül a közeg nélkül a növények sem maradhatnak fenn sokáig.
Tavasszal veheti át Karikó Katalin két újabb díját, amelyek mellé pénz is jár, hogy folytatni tudja kutatásait.
A tengerbiológusok átlagos merülésre készültek az antarktiszi Weddell-tengernél, helyette egy 60 millió fészket tartalmazó kolóniára bukkantak.
Bekövetkezett, amire számítottunk: az omikron miatt számos országban megugrott a Covid-fertőzöttek száma. Rengeteg a megbetegedés, de talán kevesebb a súlyos eset, viszont egyelőre még a szakemberek sem értenek egyet abban, hogy ilyen helyzetben van-e egyáltalán értelme figyelni a napi fertőzésszámot.
Több másodpercre villant fel a fényes égi jelenség.
Magyar kutatók is kivették a részüket abból a felfedezésből, amit a Z Canis Majoris nevű kettős csillag közelében figyeltek meg.
A gyorsabban terjedő omikron nagy valószínűséggel nem az utolsó, problémásnak tartott koronavírus-variáns – írja szakértőkre hivatkozva a Live Science tudományos híroldal.
Ezerszer vékonyabb, mint az emberi hajszál, de a DNS-ből épített antenna így is képes észlelni a rádióhullámokat.
Rendhagyó kutatási anyag jelent meg a JAMA orvosi szakfolyóiratban: a Kanadából származó adatok azt mutatják, hogy a női páciensek nagyobb kockázatnak vannak kitéve műtét közben, ha az operációt férfi végzi.
A szárítógépek a levegőben szálló mikroműanyagszálak fő forrásai egy kutatás szerint.
A kutatók két, a kenderfajtákban megtalálható vegyületet, a CBGA-t és a CBDA-t vizsgálták. Ezek a koronavírus alfa- és béta-változatai ellen is hatásosak szerintük.
Magyar tudósok történetét juttatja a Holdra a Telenor és a Tungsram. Bay Zoltán, Barabási Albert-László is szerepel a Hold-plaketten.
Szingapúr a világ egyik legjobban átoltott országa, a lakosság 87 százalékát már teljesen beoltották, 47 százalékuk pedig az emlékeztető védőoltást is megkapta.
A WASP-103b jelű bolygónak csak 22 földi óra kell ahhoz, hogy megkerülje a csillagát.
Egy a kutató-, halász- és turistahajókat nyomon követő vizsgálat arra az eredményre jutott, hogy a világ nagyjából 1500 kikötőjéből érkeznek hajók a Déli-sarkvidékre – írja a BBC.
Az Imperial College London kutatói egy kis létszámú csoporttal vizsgálták a megfázás és a koronavírus-fertőzés közti összefüggést.
Az Egészségügyi Világszervezet szerint olyan védőoltásokat kellene készíteni, amelyek kifejezetten a koronavírus mutációi ellen védik az embert.