A Jégvarázs című Disney-rajzfilm is segített megoldani a Gyatlov-rejtélyt
A furcsa körülmények között történt tömeghalál okát sokféleképpen próbálták magyarázni, a mostani új kutatásokat meglepő módon egy Disney-animáció is segítette.
A furcsa körülmények között történt tömeghalál okát sokféleképpen próbálták magyarázni, a mostani új kutatásokat meglepő módon egy Disney-animáció is segítette.
A hasnyálmirigyet is károsíthatja az új típusú koronavírus, a SARS-CoV-2 – állapították meg az Ulmi Egyetemi Klinika kutatói.
A meglehetősen bajtársias viselkedést mutató fehérpamacsos selyemmajmok (Callithrix jacchus) ignorálással "büntetik" a nem együttműködő viselkedést – állapították meg zürichi szakértők.
Balzsamozás helyett a testet festett iszaphéjjal borították be
A hűtés nélkül tárolt inzulin is megőrzi hatásosságát egy új kutatás szerint.
A Jeruzsálemi Héber Egyetem tudósai szerint bizonyos esetekben új módszerrel válthatják ki a biopsziát az orvosok.
A következő tíz év kritikus lehet a klímaváltozás szempontjából, amelynek hatásait már ma is érezzük. Egy új, globális kezdeményezés ezért a koronavírus-járvány után zöld irányba terelné a városokat.
Gavin Schmidt lett az első olyan ember a NASA-nál, aki jelentős mértékben segíthet elérni az Egyesült Államok klímaváltozással kapcsolatos terveit.
Egyiptomban folyamatosan találnak újabb múmiákat, de olyanokat csak ritkán, mint most: a nyelvük helyén egy-egy aranyból készült tárgy volt.
A pszichiátriai rendellenességekkel küzdő emberek körében négyszer nagyobb a Covid-19 miatti halálozás – vélik svéd kutatók.
Az ausztrál RMIT Egyetem kutatói szerint már az is jelentős mértékben csökkentené az arcmaszkok miatt keletező hulladék mennyiségét, ha az utak és járdák alapját jelentő törmelékhez 1 százalékban maszkokat kevernének.
Brit kutatók szerint egy alig ismert antivirális szer, a thapsigargin és származékai a koronavírus-fertőzötteknél is működnek.
A brit kutatók által fejlesztett koronavírus-vakcina az újabb eredmények alapján három hónapig tartó védettséget nyújt a fertőzéssel szemben.
Bizonytalan időre elnapolta a Titanic SOS-üzeneteit küldő távíró kiemelésének és kiállításának terveit a luxushajó ezüstneműit, porcelánjait és aranyérméit már korábban felszínre hozó RMS Titanic vállalat a koronavírus-járványra hivatkozva.
Az első világháborús Afrikáig vezeti vissza a történetet egy kanadai kutató, és könyve friss kiadásában módosított hipotézissel áll elő: európai katona lehetett az első beteg.