Brutálisan megrongálódott egy orosz tengeralattjáró egy ukrán támadásban
Új fotókat tett közzé a szétroncsolt tengeralattjáróról egy oknyomozó portál.
Új fotókat tett közzé a szétroncsolt tengeralattjáróról egy oknyomozó portál.
Nem szakítottak a tradícióval, továbbra is egy német ül majd a Nationalelf kispadján.
A területért legutóbb 2020-ban vívott véres háborút Azerbajdzsán és Örményország.
Hogyan tartja hatalmon a diktátorok legújabb generációját az információ manipulálása, valamint a demokrácia színlelése? Hitler, Sztálin és Mao az erőszakot, a félelmet, és az ideológiát hívták segítségül egyeduralmuk fenntartásához. Manapság azonban a tekintélyelvűség fogalmát médiatudatos „erős emberek” alakítják, akik a szavak és az érdekeiket szolgáló hírmagyarázatok mesterei. Az olyan politikusok, mint Jair Bolsonaro, Recep Tayyip Erdogan, Hszi Csin-ping és Orbán Viktor az információ torzításával és a demokratikus formák kijátszásával gyakorolják hatalmukat az állampolgáraik felett. Szergej Gurijev és Daniel Treisman könyve a tekintélyelvűség új formáját írja le, miközben bemutatja a spindiktátorok felemelkedését és hatékony módszereit. A kötetet, melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki.
Rusztem Umerov két héttel ezelőtt került a védelmi tárca élére.
Az egykori sportoló egy forgatáson dolgozott, amikor vihar csapott le.
Az Oroszország elleni szankciók ellenére a nyugati technológia zavartalanul áramlik be, az olaj pedig ki az országból. Az USA és az EU nehezen tud fellépni az óriási profitot bezsebelő közvetítőkkel szemben, akik tovább drágítják Moszkvának a háborút.
Nem tudni, hogy a drón a levegőből esett le, vagy a tenger sodorta partra.
Heteken belül beköszönthet az arrafelé hagyományosan sok csapadékkal járó őszi időjárás, ami sártengerré változtatja a vidéket és leállít mindenféle nagyobb léptékű hadmozdulatot.
A most lövészárok-szolgálatot ellátó deszantosokat eredetileg egy támadó, illetve csapásmérő feladatokat ellátó, mozgékony egységnek képezték ki, akiket nagy luxus volna az első vonalban ledaráltatni, ám úgy néz ki, hogy az orosz vezetésnek jelenleg nincs más választása.
A tajvani védelmi minisztérium közölte, hogy vasárnap óta 103 kínai katonai repülőgépet észleltek a tenger felett, és ezt a számot a közelmúltban tapasztalt rekordnak nevezte.
Szijjártó Péter külügyminiszter vasárnap délután a Facebookon jelentette be, hogy a magyar mentőalakulatok hajóra tudtak szállni és hétfőre már elérhetik Líbia katasztrófa sújtotta régióját.
Az ukránok jelentős orosz erőket észleltek Bahmutnál, ennek ellenére állítják, hogy a várostól délre fokozatosan nyomulnak előre, és kényszerítik visszavonulásra az oroszokat állásaikból.
Az Európai Bizottság elnöke a migrációs hullám által sújtott kis olasz szigetre látogatott, ahol a többek között a menekültek szétosztásáról beszélt, de az olasz miniszterelnök kifejtette, hogy az nem megoldás.
Rendőrökre támadtak eritreai ellenzékiek a németországi Stuttgartban, a vasárnap közölt hivatalos adatok szerint az összecsapásban 26 rendőr megsebesült, több mint kétszáz tüntetőt pedig őrizetbe vettek.
A csecsen államfőről vasárnap megjelent egy videó, amelyen az esőben sétálgat – kérdés, mennyire friss a felvétel.
A walesi kormány azt várja, hogy az intézkedéssel életeket lehet megmenteni és csaknem 92 millió fontot lehet megspórolni az egészségügynek.
Ha most lennének országos választások, minden ötödik német az Alternatíva Németországnak (AfD) pártra szavazna, amely jövőre két keleti tartományban is az élen végezhet. A támogatói paradox módon megszenvednék az AfD programjának végrehajtását.
Véget ért a diktátorcsúcs, Észak-Korea és Oroszország barátságát azonban sokáig nyögheti a világ.
Az ukránok a Krímre és Moszkvára is drónokkal csaptak le éjszaka. Háborús hírösszefoglaló.