#világ











Erdogan választása jobban hasonlít Orbánéra, mint elsőre tűnhet
 

Erdogan választása jobban hasonlít Orbánéra, mint elsőre tűnhet

A közvélemény-kutatók tévedése, a gazdasági nehézségek politikai kezelése, a nemzetbiztonsági kockázattal kampányoló kormányerő, a hatalomhoz közelebb álló szélsőjobb. Már a törökországi elnökválasztás első fordulójából látszik: nem csak az illiberális szemléletben találni hasonlóságokat Recep Tayyip Erdogan és Orbán Viktor rendszere között, de a politikai tér és eszközrendszer is hasonló jelenségeket szül.

Dezső András Dezső András


III. Károly király a szomszédba látogat
 

III. Károly király a szomszédba látogat

A brit uralkodó június elején érkezik meg Romániába, ahol több birtoka is van. A látogatásról III. Károly május 6-ai koronázási ünnepségén állapodtak meg, amelyen Klaus Werner Johannis román elnök, valamint a Román Korona Őre címet viselő Margit hercegnő is részt vett.

hvg.hu hvg.hu




Már a Gazpromnak is van magánhadserege, be is veti Ukrajnában, az EU mégsem büntet
 

Már a Gazpromnak is van magánhadserege, be is veti Ukrajnában, az EU mégsem büntet

Bahmutnál harcolnak az orosz állami gázóriás zsoldosai. Ezzel a vállalat már nemcsak áttételesen, az exportbevételeivel támogatja Moszkva ukrajnai invázióját, hanem ténylegesen, tevékenyen beszállt a háborúba. Egy szimbolikus lépésen túl így sem merült fel, hogy teljesen kitiltsa Európából az orosz gázt az EU közelgő, 11. szankciós csomagja, mert az a pár tagállam, amely még mindig képtelen volt leválni róla, borítékolhatóan megvétózná a tervet. Magyarország is köztük van.