Szerdán is harcok dúltak az azeri-örmény határon
Az azeri tüzérség szerdán is több délörmény várost bombázott.
Az azeri tüzérség szerdán is több délörmény várost bombázott.
Vége van a március-április óta tartó anyagháború időszakának az orosz–ukrán háborúban, és a Kremlnek valamin változtatnia kell, ha eredményeket szeretne látni. Az orosz hadsereg még egy ideig sebezhető ugyan, de a sikeres ellentámadástól még nem fog stratégiailag összeomlani. Ukrajna jól használta ki a saját erősségeit, számbeli fölényben van, és ez nagyon számít. Michael Kofman katonai szakértő elemzi a háború aktuális állását a War on the Rocks biztonságpolitikai oldal podcastjében.
Jelenleg a hivatalos csatornákon egyik fél sem ismeri el, hogy létezett volna ilyen javaslat, ám az orosz vezető körökhöz közel álló források mást mondanak.
Szigorú ajánlásokat fogalmaztak meg, hogy kezelni tudják a hatalmas tömeget. A királynő koporsójának szerdai felravatalozása előtt már rengetegen álltak sorban Londonban.
Szerdán együtt fognak vonulni a londoni búcsúztatáson, de az előző, windsori közös színrelépésükből arra lehet következtetni, hogy szó sincs köztük békülésről.
A frontvonalban megjelent iráni drón arra utal, hogy Moszkva ezeket az eszközöket a hátországot célzó, stratégiai jellegű csapások helyett a frontvonalban tartózkodó csapatok elleni taktikai támadásra használná fel.
Már csaknem akkora területet szereztek vissza az ukránok az oroszoktól, mint Bács-Kiskun megye, a brit hírszerzés is beszámolt a lelőtt iráni gyártású drónról.
Az erőmű hat reaktora most hideg leállított állapotban van.
Az amerikai külügyminisztérium táviratban hívja fel az érintett országok vezetőinek figyelmét a veszélyre.
Miről szól a mostani ukrán előrenyomulás? Meddig hergelheti magát Oroszország anélkül, hogy globális katasztrófát idézne elő? Mi zajlik le egy magyar putyinista elméjében? És mikor ihatjuk meg a Kreml-szerelem levét? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk közéleti podcastunk legfrissebb adásában.
Olekszandr Sapoval a donyecki régióban található Majorszknál esett el.
Az ellenségeskedések kirobbantásával mindkét fél a másikat vádolja.
A torony egy órával előbb borulna sötétbe.
Az egykori brit gyarmat, Antigua és Barbuda 1981-ben függetlenedett az Egyesült Királyságtól.
Tíz munkavállalóra nyolc nyugdíjas jut Romániában.
Az orosz gáz-, olaj- és légiiparban is fontos szerepet betöltő Ivan Pecsorin leesett egy hajóról.
A finn miniszterelnök szerint minél nagyobb hatást ér el az Európai Unió a szankciók által, annál drágább lesz Oroszország számára a háború folytatása.
A C-17 Globemastert a Buckingham-palota képviselőivel együttműködve készíti elő a királyi légierő az útra.
Az amerikai külügyminiszter arról beszélt, hogy az ukránok sikere „az általunk nyújtott támogatás eredménye".
Örményország közeledik Oroszország felé, szeretnének csatlakozni a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetéhez is.