Az USA újból figyelmeztette az ukránokat egy nagyszabású orosz támadásra
Az amerikaiak szerint az ország északkeleti részében található Harkiv városa van a legnagyobb veszélyben.
Az amerikaiak szerint az ország északkeleti részében található Harkiv városa van a legnagyobb veszélyben.
Egyelőre egyik cég sem reagált a híresztelésre.
Az EU bíróságának döntése alapján alkalmazható a jogállamisági mechanizmus, így megvonhatók az uniós támogatások. Az eljárás egyik szószólóját, Daniel Freund EP-képviselőt kérdezte legfrissebb számában a HVG hetilap.
A politikai elemző problémának tartja, hogy Orbán Viktor nem ítélte el az orosz beavatkozást. Azt mondja, a jelenlegi helyzetben nem folytatható a Kelet felé kilengő hintapolitika.
Philip Crowther angolul, spanyolul, portugálul, franciául, németül és luxemburgi nyelven is bejelentkezett a Majdan térről.
A férfi túlélte az ütközést, a rendőrök őrizetbe vették.
Az ügyben indult vizsgálat során azonban a hatóság éppúgy rendben találtak mindent, mint Magyarországon.
Az EU, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia után Ausztrália, Japán és Kanada is szankciókat jelentett be.
Átlépte a Rubicont Vlagyimir Putyin orosz elnök: beküldte hadseregét a szakadárok kezén lévő kelet-ukrajnai területre, és egyelőre nem tudni, hol állnak meg a hivatalosan békefenntartóknak nevezett egységek. Putyin közvetve felvetette Ukrajna feldarabolásának a lehetőségét is, aminek alighanem sokan örülnének Lengyelországban, Magyarországon és Romániában is.
Általános mozgósítás még nincs Ukrajnában, de a tartalékosokat behívják – közölte az ukrán elnök.
Nincs értelme a mostani helyzetben tárgyalni - ezzel az indoklással mondta le Anthony Blinken amerikai külügyminiszter a Szergej Lavrovval tervezett találkozóját. Amerikai katonákat küldenek a balti államokba, és egyre több ország vezet be gazdasági szankciókat Oroszországgal szemben. Percről percre követjük az orosz-ukrán krízis eseményeit.
Szankciókat jelentett be Oroszországgal szemben Joe Biden amerikai elnök.
Az orosz elnök szerint a válság megoldása az lenne, ha az ukrán vezetés maga mondana le a NATO-tagságról, és a semlegességet választaná. Putyin szerint az orosz-ukrán kapcsolatok rendezéséhez az is szükséges, hogy Kijev ismerje el Szevasztopol és a Krím Oroszországhoz "csatlakozását".
Az orosz külügyminiszter annak idején a Komszomolszkaja Pravdának nyilatkozva még nem akarta a „nácik” markában hagyni Ukrajnát.
Az Oroszország-szakértő szerint nem lenne sétagalopp az oroszoknak egy invázió, Ukrajna elfoglalása nem olyan lenne, mint a Krímé.
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn este jelentette be, hogy Moszkva elismeri a Donyecki és a Luhanszki Népköztársaságot, majd nem sokkal később orosz fegyveres erők „békefenntartás” céljából bevonultak a területre. Az orosz-ukrán konfliktus hátteréről, értelmezéséről és lehetséges kimeneteléről Tálas Péter biztonságpolitikai szakértőt kérdeztük.
Megnéztük, hogyan vélekednek az orosz médiában megszólaltatott elemzők az orosz–ukrán válságról.
Az amerikai jobboldal vezetőket és új modelleket keres, ebbe a képbe illik a magyar miniszterelnök, aki csupa olyan dolgot tett Magyarországon, amit a republikánusok szeretnének az USA-ban.