Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Úgy néz ki, hogy az oroszok nem látták el a csapataikat elegendő mennyiségű üzemanyaggal, így a parancsnokoknak menetközben kell változtatniuk a haditerveken és alkalmazkodni a kialakult helyzethez – mondta el egy amerikai tisztviselő a Reutersnek. A közösségi médiában is egyre több videót látni lefulladt orosz tankokról. Az alábbi felvétel a BBC stábja szerint Szumi környékén készült és tisztán hallani rajta, ahogyan egy férfi felajánlja az orosz katonáknak, hogy szívesen visszavontatja őket Oroszországba.
Multiple videos on social media of Russian military out of fuel, food and stuck on highways pic.twitter.com/UTKLmTJf38
— Liveuamap (@Liveuamap) February 26, 2022
Az orosz-ukrán háborút percről-percre követő hírfolyamunkat alább találják:
Újabb orosz fenyegetés, határra látogató Orbán - percről percre az ukrajnai háborúról
Az ukrán főváros utcáin folytatódott szombat reggel az orosz hadsereg elleni háború. Előző este a nyugati világ vezetői Vlagyimir Putyin orosz elnök és Szergej Lavrov külügyminiszter elleni szankciókról is döntöttek, az ENSZ pedig azzal számol, hogy ötmillióan lesznek kénytelenek elhagyni otthonukat a konfliktus miatt. Kövesse élő tudósításunkat.