Rogán: a Malév-privatizáció korrupciógyanús

A Fidesz felszólította a kormányt, hogy nyilvánítsa érvénytelennek a Malév privatizációját, ne fogadja el az AirBridge ajánlatát. A párt fenntartja: Veres János pénzügyminiszternek igenis volt kapcsolata az orosz hátterű cég képviselőivel.

  • MTI MTI
Rogán: a Malév-privatizáció korrupciógyanús

Az AirBridge cáfol
Az AirBridge Magyarország Rt. közleménye szerint "Veres János és Leonov Péter nem voltak sem évfolyamtársak, sem barátok". Leonov Péter 1991. és 1997. között volt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem robottechnika szakos hallgatója, míg Veres János tanulmányait a Debreceni Agrártudományi Egyetemen és a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen végezte 1976. és 1986. között - olvasható.
Erről Rogán Antal, az ellenzéki párt kampányfőnöke beszélt sajtótájékoztatóján. A pénzügyi tárca közölte: Veres János nem állt és nem áll gazdasági kapcsolatban a privatizációs pályázat résztvevőivel.
 
Rogán szerint azonban ha a privatizációt a jelenlegi formában elfogadják, akkor felvetődik a korrupció gyanúja. Elmondta: a jelenlegi pénzügyminiszter és Leonov Péter, a Malévre ajánlatot tevő AirBridge igazgatósági tagja évfolyamtársak és barátok voltak a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen, de egy levél azt is bizonyítja, hogy 2004 végén, más ügyben - a magyar földgázpiacról - tárgyaltak is.
 
A pénzügyminiszter közönséges hazugságnak minősítette azt az állítást, hogy Leonov Péter és gazdasági érdekeltségei javára bármilyen ügyben közreműködött volna.




Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek