Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A forint nyitáskor erősödött a bankközi devizapiacon, az eurót 250,30/40 forinton jegyezték, 80 fillérrel gyengébben a 251,10/20 forintos pénteki jegyzésnél.
A forint 34 bázisponttal 11,34 százalékra erősödött a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. Az amerikai és a lengyel piacok több napos szünet után hétfőn nyitottak ki először. Mindkét valuta gyengült a forinthoz képest: az amerikai valutát 213,15/32 forinton jegyzeték, mintegy másfél forinttal gyengébben a pénteki 214,60/80 forintnál. A zlotyval reggel 62,00/10 forinton kereskedtek szemben a pénteki 62,50, és a csütörtöki 65 forint körüli árfolyammal.
A piacon a monetáris tanács mai ülésére figyelnek, amelynek napirendjén nem szerepel ugyan a kamatok kérdése, de az euróövezeti csatlakozásról szóló konvergencia-jelentést érdeklődéssel várja a piac, noha "már minden lap az asztalon van" - fogalmazott az egyik kereskedő. A piaci vélemények szerint egyedül az infláció tekintetében sikerül túlteljesíteni a maastrichti feltételeket, a többi mutató tekintetében tetemes hátránnyal kell számolni.
A bankközi forintpiacon az overnight és a tomnext kamat 6,00/10 százalékon maradt, a hosszabb lejáratokon a kamatok csökkentése valószínű.
A múlt hét közepén nem igazán megokolt pánikszerű állampapír eladás hozamemelkedésének, valamint a jegybanki kamatemelési várakozások visszaárazására számítanak a piacon.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.