Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
A Mol Nyrt. 7 666 850 darab, a TVK alaptőkéjének 31,56 százalékát megtestesítő TVK-részvényt vásárolt február 27-én – közölte a Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
A tranzakciót követően a Mol befolyása a TVK-ban 76,11 százalékra nőtt, míg a Mol leányvállalata, a Slovnaft befolyása változatlanul 8,06 százalék maradt. Ennek megfelelően a Mol közvetlen és közvetett befolyása a TVK-ban összességében 84,17 százalékra nőtt.
Az eladót a közlemény nem nevezi meg, de a tulajdonosi összetételből tudható, hogy a TVK másik nagy tulajdonosa a Mol mellett a CE Oil and Gas AG volt.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az Onet és Bloomberg úgy tudja, elismernék az orosz területi nyereségeket.
A kabinet szerint kiemelt nemzetgazdasági érdek fűződik a dunakeszi járműgyártás fenntartásához.