Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Fennállása óta legjobb pénzügyi félévét zárta a német RTL csoport a reklámbevételek növekedésének és a takarékossági programnak köszönhetően. Európa vezető televíziós társaságának adózás előtti eredménye 46 százalékkal, bevétele 7,5 százalékkal nőtt, adó után is több százmillió eurót tett ki a nyereség a tavalyi veszteséges félévet követően.
Gerhard Zeiler vezérigazgató az adatokat ismertető tájékoztatóján elmondta: a televíziós piac a vártnál gyorsabban talált magára Nyugat-Európában, ami nemcsak a gazdaság élénkülésére vezethető vissza, hanem arra is, hogy a hirdetők ismét kezdik felfedezni a televíziós reklámok értékét. Zeiler arra számít, hogy az idei év egészét is a tavalyinál jobb eredményekkel fogják zárni, és további terjeszkedéssel akarnak erősíteni: Ázsiában és Kelet-Európában.
A szerdai közlés szerint a kamat-, adófizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredménye 537 millió euró volt január-június között, 46 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Az adózott eredmény 308 millió eurót tett ki, míg egy évvel korábban még 62 millió eurós hiány keletkezett a mérlegben. A bevétel 7,5 2,66 milliárd euróra szökött fel.
A luxemburgi székhelyű RTL Group SA 90,5 százalékban a német Bertelsmann csoporthoz tartozik, és 11 európai országban összesen 45 tévécsatornát és 31 rádióállomást működtet.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra is kíváncsiak, mihez kezdjen a jövőben Orbán Viktor, és közös listán induljon-e a Fidesz, a Mi Hazánk és a KDNP.
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.