Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kormányzati intézkedésekre, adóemelésre és megszorításokra lesz szüksége az Orbán-kormánynak, hogy tartani tudja az EU által diktált hiánycélokat - írja a The Wall Street Journal európai kiadása, amely szerint Orbán hétfői beszédével már a későbbi adóemelést készítette elő.
A Wall Street Journal emlékeztet rá, Magyarország Közép-Európa legeladósodottabb állama, az államadósság ugyanis az éves gazdasági teljesítmény 80 százalékára rúg, a háztartások pedig a devizahitelek miatt vannak eladósodva. A lap felidézi, a 2008-ban kezdődött világválság idején Magyarország volt az első ország, amely segítségért fordult a Nemzetközi Valutaalaphoz és az Európai Unióhoz, Orbán azonban, akit a lap "karizmatikus, jobbra hajló populistaként" jellemez, szakított a két hitelezővel, gazdaságpolitikáját pedig a növekedés ösztönzésére és a versenyképesség növelésére helyezte.
Magyarországnak azonban továbbra is meg kell felelnie az EU költségvetési hiánycéljainak, a Wall Street Journal szerint pedig "ez egyre nehezebb lesz, ahogy a remélt gazdasági növekedés nem valósult meg". Miután ebben a hónapban kiderült, az ország GDP-je a második negyedévben mindössze 1,5 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest (és 0 százalékkal az előző negyedévihez viszonyítva - a szerk.), Orbán bejelentette, hogy 80-100 milliárd forintnyi kiesést kell pótolnia a kormánynak, hogy sikerüljön tartania a hiánycélokat.A szerző a kormányfő munkatársaira hivatkozva azt írja, hogy Orbánnak ezért szüksége lehet egyes adók emelésére, illetve a személyi jövedelemadó csökkentésének elhalasztására, a nagykövetek előtti beszéd pedig szerinte éppen ezt készítette elő.
"Magyarország helyzete azonban kevés mozgásteret hagy. A kormány nem tudta bevetni az ösztönző intézkedéseket, hogy segítse a gazdasági fellendülést. A központi bank mozgástere szintén korlátozott a kamatcsökkentésre" - írja a lap, amely szerint ráadásul a kamatvágás tovább gyengítheti a forintot és a devizahitelekkel küzdő háztartásokat.
A Duna TV Közbeszéd című műsorában ezzel szemben Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője azt mondta: a kormány szótárában továbbra sem szerepel a megszorítás. A szóvivő arról is beszélt, hamarosan Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter is kiáll a nyilvánosság elé programjával.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.