Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Fed nyíltpiaci bizottsága legutóbbi üléseinek szerdán este közzétett jegyzőkönyve szerint a testület növekvő hajlandóságát mutat újabb gazdaságösztönző intézkedések meghozatalára.
A dokumentumból kiderül, hogy a nyíltpiaci bizottság tagjai a gazdasági helyzet vontatott javulására számítanak. A többség megítélése szerint a Fed korábbi kötvényvásárlásai kedvező gazdasági hatást fejtettek ki és javítottak a foglalkoztatási helyzeten, ezért további hasonló intézkedéseket tartanak indokoltnak "meglehetősen hamar", amennyiben a gazdasági növekedés ütemében nem következik be "számottevő mértékű" javulás.
Miközben a Fed előző ülésén "csak néhány" tag tartott szükségesnek újabb ösztönző lépéseket, a mostani jegyzőkönyv a gazdaságösztönző jegybanki eszközök alkalmazásának növekvő támogatásáról tanúskodik. Egy újabb kötvényvásárlási program előnyei mellett a többség szerint már eltörpülnek annak hátrányai. Néhány tag megítélése szerint a mennyiségi monetáris enyhítés akár az üzleti és a fogyasztói bizalom alakulására is áldásos hatással lehet.
Az ülésen szóba került az alacsonykamat politika folytatása határidejének kiterjesztése 2014-en túlra is. A Fed korábban a kivételesen alacsony kamatok "legalább 2014 végéig történő fenntartása" megfogalmazást alkalmazta. A gazdasági növekedésre ható bizonytalansági tényezőket elsősorban az euróválságnak, valamint a kiadáskorlátozó amerikai politikának tulajdonítja a jegyzőkönyv, amely szerint az euróövezeti helyzet romlása és az amerikai megszorítások kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságra nézve.
A bizottság a lakáseladások és -építések fokozatos javulását, a munkanélküliség lassú ütemű csökkenését várja. A gazdasági növekedés üteme az elkövetkező egy-két negyedévben még visszafogott mértékű lesz, majd fokozatosan javulni kezd a bizottság megállapítása szerint.
Összességében a jegyzőkönyv megállapítja, hogy az Egyesült Államok gazdasági aktivitása lényegesen nem javult az első félévben, a foglalkoztatás csak vontatott mértékben növekedett, ugyanakkor a munkanélküliség magas szinten stagnált. A lakossági kiadások növekedtek ugyan, de a korábbinál lassúbb ütemben. A javulás némi jelei ellenére a lakásépítések stagnáltak. Az infláció mérséklődött az év elejéhez képest, főként a nyersolaj- és az üzemanyagárak csökkenése miatt. A hosszú távú inflációs kilátásokat a FOMC stabilnak ítélte meg.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Év végén élesedne az unió erdőirtás ellen fellépő kereskedelmi rendelete, ami a világ két kedvenc barna babján túl még további öt termékcsoport behozatalát szabályozná. Sokak szerint a hatályba lépést halasztani kellene, vagy inkább hagyni az egészet a fenébe.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
35 fok lehet vasárnap, és ez még csak a felvezetése annak a hőségnek, ami a jövő hét első felében vár az országra.