Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 40,77 pontos, 0,23 százalékos csökkenéssel, 17 744,29 ponton zárt hétfőn.
A részvénypiac forgalma 6,33 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Az elemzők változatlanul gyenge forgalomról számoltak be, és - szerintük - karácsonyig várhatóan már nem is változik.
Mezei Ákos, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint a BUX kedvezően teljesített hétfőn a kezdeti gyengélkedés után. Így a nap végén ugyan 0,23 százalékos mínuszban zárt, de ez lényegesen kedvezőbb, volt a nap közben tapasztalt 0,5 százalék feletti csökkenéshez képest.
Hozzátette: igaz a német és az amerikai értékpapír-piac is pozitívba fordult a kereskedési nap második felére. Kiemelte: a Magyar Telekom jelentős, 1,6 százalékos értéknövekedését. Így a magyar távközlési papír 6 forintos emelkedéssel 380 forinton zárt.
A Mol 150 forinttal, 0,87 százalékkal 17.150 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 12 forinttal, 0,30 százalékkal 3.998 forintra esett, forgalmuk 3,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,60 százalékkal 380 forintra erősödött, forgalma 382,0 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 65 forinttal, 0,18 százalékkal 36.115 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 27,52 millió forintos forgalom mellett 125 forinttal, 0,74 százalékkal 17 120 forintra nőtt.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1006,51 ponton zárt hétfőn, ez 5,64 pontos, 0,56 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.