Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Péntek délutánra átírta a kormány azt a megszorító csomagot, amit Varga Mihály jelentett be délelőtt, és a kormány honlapján a bejelentett helyére egy módosított csomagot tettek. Röviddel a változtatás után azonban visszaállították a csomag első verzióját.
Pár órával az első Varga-csomag bejelentése után a kormányzati kommunikáció úgy tűnik, belegabalyodott, pontosan mennyivel is tervezi kiigazítani az idei és a jövő évi költségvetést. Péntek dél körül közvetlenül a Varga-csomag bejelentése után a kormány honlapjára felkerült egy táblázat, melyben az idei évre 92,9 milliárd forintos bruttó kiigazítást tüntetett fel a kormány, 2014-re pedig 172,9 milliárd forintos volt a bruttó egyenlegjavulás.
Az idei kiigazítást nagyrészt a költségvetési szervek kiadásainak részleges zárolásával, az állami vagyonnal kapcsolatos tételek zárolásával, az elkülönített állami pénzalapok egyenlegjavítsásával, a kormánytól független költségvetési fejezetek tartalékképzésével és a médiaszolgáltatás támogatásának mérséklésével, valamint a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete befizetésével érte volna el. Jövőre a kiigazítás bruttó hatása már 172,9 milliárd forintra duzzadt volna az első verzió szerint, egyes állami beruházások felfüggesztése, valamint amiatt, hogy nem emelkednek a költségvetés által nyújtott pénzbeli ellátások.
Délután kettő óra körül azonban egy másik táblázat jelent meg az első helyén. Ebben az idei kiigazítás 95,9 milliárd forintra emelkedett. A különbséget az okozta, hogy a költségvetési szervek megszorítása mellé bekerült az önkormányzatok támogatásának csökkentése is 3 milliárd forinttal. A 2014-es bruttó hatás is változott: 172,9 milliárd forintról 132,9 milliárd forintra csökkent. A 40 milliárd forintos különbség az állami beruházások felfüggesztésén megspórolható összegnél jelent meg: az első táblázat még 60 milliárdos megtakarítással számolt, a második viszont már csak 20 milliárdossal.
Végül visszakerült a Varga-csomag első verziója a kormány honalpjára. Az NGM sajtófőnöke a hvg.hu-val azt közölte, egy félreértés miatt került fel a második verziója a táblázatnak, de ezt gyorsan korrigálták. A hibáért elnézést kértek.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
A kormányzati álláspont az, hogy a világ biztonságosabb hely lett.
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Egybehangzóan ítéli meg a nyugati sajtó az alaszkai csúcstalálkozótt.