Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Nonprofit tevékenységgé tennék a díjbeszedést - írja a Magyar Nemzet. Németh Lászlóné szerint a közeljövőben több, a közszolgáltató szektor 2014 utáni működési modelljét befolyásoló, fontos esemény várható.
Támogathatónak tartja Németh Lászlóné fejlesztési miniszter azt a javaslatot, miszerint a rezsicsökkentés folytatása érdekében a díjbeszedést is nonprofit tevékenységgé kellene tenni - írja szombati cikkében a Magyar Nemzet. A miniszter Volner János (Jobbik) országgyűlési képviselő írásbeli kérdésére válaszolt.
A tárcavezető egyúttal arra hívta fel a politikus figyelmét, hogy a Magyar Posta nemrég kisebbségi részesedést vásárolt a Díjbeszedő Zrt.-ben, a tulajdonszerzés versenyhivatali engedélyeztetése pedig jelenleg is zajlik.
"A fentieket összevetve elmondható, hogy a közüzemi szolgáltatók díjainak nonprofit módon történő beszedésével alapvetően egyetértek, a megvalósítás időpontjáról azonban csak a későbbiekben születhet döntés" - hangsúlyozta a miniszter.
A fejlesztési tárca vezetője a parlament honlapján megjelent írásbeli válaszában kiemelte, a közeljövőben több, a közszolgáltató szektor 2014 utáni működési modelljét befolyásoló, fontos esemény várható.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.
Az ukrán elnök szerint csak közvetlen államfői tárgyalások útján zárható le a háború.