Aszódi Attila egyetemi tanárt nevezték ki a paksi atomerőmű teljesítményének fenntartásáért felelős kormánybiztossá – írta a csütörtöki Népszava a Magyar Közlöny alapján.
A tervek szerint negyvenfős titkárság segíti majd a munkáját, a csapatban a jogászoktól a műszaki szakemberig számos szakma képviselteti majd magát.
Aszódi Attila kormánybiztos a lapnak elmondta, a csoport felállítása a napokban kezdődik meg, az első időben fő feladata a paksi erőmű-beruházással kapcsolatos szerződések megkötésének a felügyelete lesz.
A kormányhatározat szerint a kormánybiztos biztosítja a szakmai irányítást a Magyarország és Oroszország közötti megállapodás nyomán az erőmű blokkjainak tervezési, beszerzési és kivitelezési szerződéseinek tárgyalásakor. Emellett a blokkok üzemeltetési és karbantartási támogatásáról szóló szerződés tárgyalása során képviseli a szakmai irányítást. A nukleárisfűtőanyag-ellátás biztosítására, a használt üzemanyag kezelésére – beleértve az újrafeldolgozást is – és a nukleáris hulladék kezelésére vonatkozó szerződés tárgyalása során ugyancsak ő látja el a szakmai irányítást és koordinációt.
Aszódi már korábban is volt kormánybiztos: ő ellenőrizte a 2003-as paksi üzemzavar következményeinek elhárítását.