Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Hirtelen, szinte pánikszerűen kellett elszöknie a Bróker Marcsikaként ismertté vált karcagi álbrókernek, D. Sándornénak – írta a Blikk. A lap szerint a nő Belize-ben váltogatta a lakhelyét, egyedül élt, de egy magyar férfival találkozgatott.
Gyorsan kellett elmenekülnie Magyarországról a tegnap hazaszállított Bróker Marcsikának, elképzelhető, hogy azért, mert külföldi bűnözői körök nagyobb összeget kértek vissza tőle, de nem tudta előteremteni az összeget – írta a Blikk.
A lap szerint a Kun-Mediátor Kft. egykori vezetője így egyáltalán nem tudta előkészíteni a terepet Belize-ben. Egyedül menekült el, Olaszországból repült Amerikába, a Mercedes luxusterepjárót a padovai reptér parkolójában hagyta, amely hosszú hónapokig állt gazdátlanul.
Másfél nap alatt ott is volt a közép-amerikai országban, vagyis mire kiadták ellene a körözést, ő már rég Belize-ben volt. De a lap szerint ott sem volt nyugta, többször is váltotta a lakhelyét, mintha még ott is menekült volna.
A károsultjai biztosra vették, hogy külföldi maffiózóktól is tartott, akiknek nagyobb összeggel tartozhatott, eltűnése idején ugyanis külföldi rendszámú autókat láttak a karcagi irodája előtt.
Csak nagyon kevés pénzt tudott magával vinni, mindössze 4-5 millió forintnyi dollárral kelt útnak. Az eltűnt milliárdokhoz pedig ott sem tudott hozzáférni, az, hogy egyáltalán meg tudott élni egy titokzatos támogatónak köszönhette, aki havonta küldött neki apanázst egy helyi ügyvédi irodán keresztül – idézték fel.
Marcsika legnagyobb kiadása az albérlet volt, ami havi ezer dollárba, azaz nagyjából 290 ezer forintba került. Egyedül élt, de a Blikk szerint nem volt teljesen magányos, egy magyar fiatalemberrel járt össze időnként, aki sok évvel ezelőtt hagyta el Magyarországot.
A nőnek az utolsó pár hónapban fordult rosszabbra a sorsa, a rendszeres apanázs hirtelen megszűnt, várt egy nagyobb összeget egy életbiztosításból, de azt a nyomozók zár alá vették, így a beszámoló szerint megélhetési gondjai támadtak.
Ezután egy helyi lakos feljelentette, emiatt a hatóságok őrizetbe vették és azóta már haza is hozták.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.
Az izraeli miniszterelnök Washingtonban át is adta a jelölőlevelet az amerikai elnöknek.