Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Eddig bérelték a Dassault Falcon 900EX-et Csányi Sándor cégétől, most a hírek szerint meg is veszik a gépet. A milliárdos értékű tranzakció talán már meg is történt.
Kormánygépet venne az Orbán-kabinet Csányi Sándor OTP-elnöktől. Eddig tőle bérelték üzleti utakra a három hajtóműves, 12 éves Dassault Falcon 900EX típusú, interkontinentális repülőgépet – írta a csütörtöki Magyar Nemzet. Az OTP-csoportba tartozó Air Invest Kft. gépét már a korábbi, MSZP–SZDSZ-es vezetésű kormány is kikölcsönözte.
A lap forrásai nem tudták, mennyi lehet a gép vételára, de a használtgép-piac állása szerint milliárdos nagyságrendű beszerzésről lehet szó.
Arról sem tudni biztosat, megtörtént-e már az adásvétel, de tavasz elején a svájci Bázelbe repültek a géppel, hogy felkészítsék a tranzakcióra: elvégezték a szükséges javításokat, felújították az utasteret, átalakításokat végeztek rajta. A HA-LKN lajstromjelű gép utolsó mozgása a légtérfigyelő oldalak szerint március 6-án történt, Svájc irányába.
A lap információi szerint a gép a honvédség flottájába tartozik majd, de karbantartását magáncégre bízzák.
Simicskó István honvédelmi miniszter a hvg.hu-nak februárban beszélt arról, hogy szóba került egy kormányzati VIP-gép beszerzése, miután az An-26-is típus már elavulttá vált. Simicskó akkor arról beszélt, hogy a honvédségnek szüksége van olyan repülőre, amely a katonákat Irakba, Afganisztánba és vissza tudja szállítani.
Emellett amennyiben a köztársasági elnöknek vagy bárkinek olyan programja van, ahol nem lehet máshogy megoldani, mert nincs járat, de az államfő mint a magyar hadsereg főparancsnoka mondjuk meg akarja látogatni az Afganisztánban vagy Irakban szolgálatot teljesítő katonáinkat, akkor legalább ezt a feladatot meg kell tudnunk oldani. Szerintem ebben nem kell szégyenlősnek lennünk
- fogalmazott. Hozzáettte, még nem jelölték meg a kívánt géptípust, és céget sem választottak, de még 2017-ben szeretnék ezt a problémát megoldani.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Hiába uralta eddig a hétvégét a McLaren, a 40. Magyar Nagydíj időmérő edzésén a ferraris Charles Leclerc szerezte meg a pole pozíciót.
Elég magas füstoszlopot lehetett látni.