Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Egy lengyel európai parlamenti képviselő az Európai Bizottsághoz fordult, mert szerinte nem fair, hogy a kiskereskedő ugyanazért a termékért más árat kér a különböző országokban.
A lengyel Jog és Igazságosság (PiS) kormánypárt európai parlamenti képviselője, Kosma Zlotowski gyorsított eljárásban az Európai Bizottsághoz fordult, mert szerinte tisztességtelen gyakorlat az, hogy a Lidl máshogy árazza be termékeit Lengyelországban, mint Németországban – írta a lengyel Business Insider.
A lengyel Lidl átlagosan 10 százalékkal drágábban kínálja termékeit, mint Németországban: az áruk – elsősorban az élelmiszerek – 70 százaléka Lengyelországban drágább, 29 százaléka – főleg háztartási szerek kategóriájában – olcsóbb, és csupán egy százalékuk kerül ugyanannyiba.
A lengyel képviselő szerint a munkabérek és a kereskedelmi tevékenység egyéb költségei különbségének mértéke nem indokol ekkora árkülönbözetet – a Lidl szerint viszont igen. Korábban egy lengyel vásárló a Rossmann-nal kapcsolatban fogalmazott meg hasonló vádakat, mivel a Lengyelországban forgalmazott termékek jóval drágábbak voltak a németországiaknál. A fogyasztóvédelem előtt a Rossmann azzal indokolta az árkülönbözetet, hogy a lengyeleknél jóval többet kell promócióra költeniük.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Mutatunk újabb hét könyvet, amit nyugodt szívvel ajánlunk a nyárra.
Még felszólítás sem hangzott el, semmilyen módon nem szankcionálhatók a résztvevők - állítja Horváth Lóránt ügyvéd.