Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A jegybankelnök a magyar gazdaságról írt legfrissebb elemzésében.
Miért is ne ismerhetnénk fel a rokonságot a Rubik-kocka és a magyar gazdaságpolitika között: elvégre mindkettő magyar, leleményes és sikeres – teszi fel a kérdést legújabb írásában a Növekedés.hu-n a Magyar Nemzeti Bank elnöke.
Matolcsy György írásában azt fejtegeti: a Rubik-kocka meghódította a világot, mert tükrözi a modern élet, technológia, politika, pénz és sport működését. Minden ellentét igaz rá: egyszerre játék és tanulás, egyszerű és bonyolult, egyéni és közösségi, mint a magyar gazdaságpolitika, mint a magyar modell, "mint mi magyarok".
Úgy folytatja,
gazdaságpolitikánk szintén hat alapszínből áll össze, ezeket keverjük, arányuk pillanatról pillanatra változik, rugalmasan változtatható, szinte végtelen a régi és új ötletek kombinációja.
Az elnök ezután a magyar gazdaságpolitika jellemzőit ismerteti. Szerinte ez nyersen piaci, államkapitalista, nemzeti, globális, döntésképes és pragmatikus, illetve hosszú távú fenntarthatóságban gondolkodó.
Mindezek miatt pedig
kívülről időnként érdesnek, hegyesnek és önfejűnek látszunk".
Matolcsy az írását egy William Blake-idézettel zárja, amely szerint "a düh tigrisei bölcsebbek a betanított paripáknál".
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?