Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Munkatársunk megkérdezte Mészáros Lőrincet, hogy mennyi pénzért adja el az államnak a veszteséges Mátrai Erőművet. Emlékezetes beszélgetés következett, még ha a vételár nem is derült ki.
Közel hatmilliárd forint veszteséggel veszi át az állami MVM a Mátrai Erőművet a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Opustól. Sőt, az erőmű leköszönő igazgatósági elnöke, Halmi Tamás azt is elárulta: 2019-ben direkt csak 57 százalékos kihasználtsággal üzemeltették a blokkokat, hogy legalább ettől ne nőjön még nagyobbra a veszteség. Azonban azt sem az állam, sem az Opus nem hajlandó elárulni, hogy mennyi pénzből vásárolják meg az erőművet.
Még jó, hogy tudtuk, Mészáros Lőrinc ma a Fehova vadászati kiállítást látogatja meg. Munkatársunk, Oroszi Babett úgy gondolta, megkérdezi őt a vételárról. Odament hozzá, és a következő beszélgetés hangzott el:
hvg.hu: Jó napot kívánok, elnézést a zavarásért, a HVG újságírója vagyok.
Mészáros Lőrinc: Tudom.
hvg.hu: Egy kérdést megenged? A Mátrai Erőmű kapcsán.
M. L.: Nem engedek meg kérdést, mert én a Fehován vagyok, jó? Ne zavarjanak, legyenek szívesek. Nem vagyok közszereplő, úgyhogy ha lehet, akkor egy kicsit távolodjon el tőlem, jó?
hvg.hu: A Mátrai Erőmű kapcsán…
M. L.: De még egyszer, távolodjon el tőlem, jó? Azonnal távolodjon el!
hvg.hu: Akkor nem lehet a vételárat esetleg?
M. L.: Mondom, távolodjon már el tőlem! Hát kicsoda maga, hogy engem zaklat?
hvg.hu: Én egy újságíró vagyok.
M. L.: Én meg egy polgár vagyok, nem közszereplő, nagyon kérem, hogy fáradjon el.
Itt hallgathatja meg, hogyan nem tudtuk meg Mészárostól, mennyi közpénzt kap az Opus a Mátrai Erőműért:
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.
Az izraeli miniszterelnök Washingtonban át is adta a jelölőlevelet az amerikai elnöknek.