Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Hétfőn közgyűlést tartanak, ahol lemondanak az igazgatóság és a felügyelőbizottság magántulajdonos által delegált tagjai, köztük az elnök, Mészáros Beatrix.
Hétfőn veszi át a Magyar Villamos Művek Zrt. Mészáros Lőrincéktől a jelenlegi formájában bezárásra ítélt Mátrai Erőmű Zrt.-t – írta a 24.hu. A meghirdetett rendes közgyűlés forgatókönyve szerint lemondanak az igazgatóság és a felügyelőbizottság magántulajdonos által delegált tagjai, köztük az elnök, Mészáros Lőrinc felesége, Mészáros Beatrix.
Azt ugyan az MVM továbbra sem hajlandó elárulni, hogy mennyibe került az ügylet, a közgyűlésre beterjesztett mérlegből viszont kiderült, hogy mekkora veszteséggel veszi át az állam az erőművet.
A dokumentum szerint 5,899 milliárd forint mínusszal zárták a múlt évet Visontán.
Az igazgatóság nem javasol osztalékfizetést a 45 milliárd forintra apadt eredménytartalékból.
A Mátrai Erőmű a mérleg szerint tavaly 77 milliárd forint árbevételt ért el, valamelyest többet az előző évinél; akkor 73,6 milliárd szerepelt a könyvekben. Ugyanakkor nőttek a kötelezettségei is, 13 milliárdról 15 milliárd forintra.
Nagyon furcsán veszi meg az állam a Mátrai Erőművet
Míg az erőművet tulajdonló Opus az év végén azt közölte, megkötötték az adásvételi szerződést, addig a miniszterelnök szerint az árról még szó sem volt. Erre erősített rá az MVM is.
A személyi változtatások mellett a legfőbb dolga az lesz az MVM-nek, hogy biztosítsa a cég finanszírozását, ezért rögvest hitelkeret-szerződést köt a Mátrai Erőművel. Az idevágó napirendi pont szerint már megállapodtak abban, hogy a kölcsön „legalább a Mátrai Erőmű Zrt. Takarékbank Zrt. felé fennálló folyószámlahitel-tartozásának megfelelő” összegű lesz, az MVM rövid lejáratú, általános vállalatfinanszírozási célú hitelkeretet nyújt a visontai erőműnek.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.