„Idén a hivatalos adat, amit a piaccal közöltünk, 4,1 százalék, de most úgy látom, hogy inkább 4 és 4,5 százalék között lesz, jövőre pedig 4 százalék körül” – mondta Nagy Márton a költségvetési hiányról egy londoni befektetői konferencián a Reuters cikke szerint.
A nemzetgazdasági miniszter arról is beszélt: naivitás volna azt várni, hogy a választáshoz közeledve nem növeli a kormány az állami kiadásokat.
Korlátok azért vannak szerinte is, hiszen az ország mostani hitelminősítői besorolását nem akarják kockáztatni, főleg olyankor, amikor 75 százalékhoz közeledik az államadósság, és az év utolsó három hónapjában mindhárom nagy minősítő cég értékelni fogja a magyar helyzetet. De a kormány be kell, hogy bizonyítsa az embereknek, hogy nála nincs jobb lehetőség egy választáson – mondta a miniszter.