Osztalékelőleget fizet az MVM az egyedüli részvényesének – jelentette be a cég. A szóban forgó, 100 százalékos tulajdonrészt birtokló részvényes nem más, mint a magyar állam, amely így 131,5 milliárd forintot kap.
Az MVM Csoport az első félévben, amelynek az eredménye után most kifizetik az osztalékelőleget, 221 milliárd forint profitot ért el. Az előleget még a héten, november 30-ig átutalják.
A pénzre szüksége is lesz az államnak, hiszen a kormány nemrég emelte meg – már sokadik alkalommal – a költségvetési hiánycélt, ezúttal épp az eredetileg tervezett 4122 helyett már 5055 milliárd forintra.