Az előző vezetés eladósította a várost, ezért kellett egy úgynevezett adósságrendezési eljárást indítani – mondta Tétényi Éva. Esztergom polgármestere abban bízik, hogy ma este már mindenhol lesz közvilágítás. Szerda este kapcsolták le a szolgáltatást a város egy részén, mert az önkormányzat 80 millió forintos adósságot halmozott fel.
A független polgármester kijelentette, hogy tegnap utaltak pénzt a szolgáltatónak, de a bank nem teljesítette a megbízást. A pénzintézet vezetőivel ma tárgyalnak.