A lemondás okaként Kopits György azt nevezte meg, hogy a személyével szembeni bizalom nyilvánvalóan megszűnt, valamint azt, hogy december 31-e előtti Költségvetési Tanács és a január elsejétől hatályos új Költségvetési Tanács között semmilyen szempontból nincs tartalmi jogfolytonosság.
Kopits György rámutat: "az a testület, amelyet ma a törvény Költségvetési Tanácsnak nevez, semmilyen tartalmi szempontból nem tekinthető a 2010. végéig működő Költségvetési Tanács intézményi folytatásának".
A házelnöknek írt levelet Kopits György tájékoztatásul elküldte Schmitt Pál köztársasági elnöknek és Nyikos Lászlónak, az Országgyűlés Számvevőszéki és Költségvetési Bizottsága elnökének.
Lemond Kopits György a Költségvetési Tanács elnöki posztjáról
Lemond Kopits György, a Költségvetési Tanács elnöke február 8-i hatállyal tisztségéről, és az ezzel kapcsolatos jogairól - áll abban a levélben, amelyet Kopits György Kövér Lászlónak, az Országgyűlés elnökének címzett január 31-i dátummal. A házelnöknek írt levélről Kopits György tájékoztatott.
A diktátorok kedvenc játéka: a focivébé irányítása
Belefuthat az első brüsszeli pofonba a kormány az Alaptörvény-módosítással
A hatalomkoncentráció jegyében egy fontos pont is kikerülhet az alkotmányból, amelyet éppen az Európai Unió szorgalmaz.
Pócs János nem törődött bele Magyar hiányába: könyvet olvas róla a parlamentben
Trump telefonál egyet, és eltörlik a piros lap utáni eltiltást – akinek elég hatalma van, az bármit megtehet?
Donald Trump elismerte: ő kérte, vizsgálják felül az amerikai focista eltiltását
Infantino is kiadott egy közleményt: igyekszik bagatellizálni azt, hogy Trump megpróbálta őt befolyásolni
Hollywood alapjait rengették meg az év meglepetésfilmjei, két kis költségvetésű horror
Kilenc feljelentett közül csak egy kért bocsánatot a „Zsolti bácsizásért”, a többiek a végére járnának az ügynek
Képeken a Dél-Európában tomboló erdőtüzek
„Velem te nem!” – Neymar arrogánsan támadta le a norvég kapust
Ruff Bálint aláírta: július 31-én megszűnik az MCC Alapítvány
A letartóztatott Bús Balázsnak nem engedik, hogy a rokonaival beszéljen
Az NKA-botrány miatt őrizetbe vett fideszes politikus nem kapott engedélyt arra, hogy kapcsolatot tartson a külvilággal.