Tárki: csak a Jobbik moccan, ő is lefelé

A támogatottságot tekintve a kormánypártok továbbra is jelentős előnnyel vezetnek a többi parlamenti párt előtt. A pártok népszerűsége általában véve az év eleji képet mutatja, míg a Jobbik népszerűsége az elmúlt bő félévben kis lépésekben csökkenni látszik - derül ki a Tárki Társadalomkutatási Intézet áprilisi pártpreferencia-kutatásából.

  • MTI MTI
Tárki: csak a Jobbik moccan, ő is lefelé

Az elmúlt hónapokban némi ingadozás mellett a Fidesz-KDNP és az MSZP szinten maradt, a Jobbik támogatottsága viszont az elmúlt hónapok időleges növekedése után az elmúlt évi szintre csökkent. A kis pártok támogatottsága ugyanakkor enyhén nőtt.

A Fidesz-KDNP támogatottsága a teljes népességen belül áprilisban 21 százalék, a szocialista párté 13 százalék, míg a pártszimpátia tekintetében bizonytalanok vagy titkolózók aránya lényegében változatlan, 45 százalék. A pártválasztók körében a Fidesz-KDNP támogatottsága 39 százalék, az MSZP-jé 25 százalék.

A másik két parlamenti frakció pártjai közül a Jobbik a teljes népességen belül 9 százalékon, az LMP pedig 5 százalékon áll, míg a pártválasztók között a Jobbiknak 16 százalék, az LMP-nek pedig 10 százalék a támogatottsága. A Demokratikus Koalícióra a teljes népesség 3 százaléka voksolna áprilisban, a pártválasztók körében 6 százalékos a táboruk.

Fazekas István

Az ezer felnőtt megkérdezésén alapuló, április 11. és 18. között végzett reprezentatív kutatás - amelynek eredményeit a TÁRKI szerdán juttatta el az MTI-hez - megállapítja, hogy az áprilisi eredmények nagyban egyeznek az év elején tapasztaltakkal.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.