Tovább nőtt a tudőgyulladásos megbetegedések száma Baranyában – közölte a bama.hu. A munkahipotézis szerint a térségben a beszáradt, a szél által felkevert és a levegőbe jutott trágya okozhatta az emberi megbetegedéseket, a Q-lázat – idézte a portál az Országos Epidemiológiai Központ tájékoztatóját.
A kormányhivatal népegészségügyi szerve április végén indított átfogó vizsgálatot a magas lázzal, az esetek felében köhögéssel, mellkasi szúró fájdalommal, levertséggel, gyengeségérzéssel, izomfájdalommal járó betegség hirtelen elterjedése miatt.
A járványügyi vizsgálat során megállapították, hogy a járvány feltehetően korábban kezdődött, ugyanis már januárban is diagnosztizáltak a korábbi évek hasonló időszakához viszonyítva nagyobb számban tüdőgyulladásos megbetegedéseket. Az állatokból kimutatott és a humán megbetegedéseket okozó baktériumtörzsek azonosságvizsgálata az MTA Állatorvosi Kutatóintézetében még zajlik.