A Jobbik az önkormányzati választásokon meg tudta tartani korábbi települései többségét, és egy megyét kivéve a második legnagyobb párt lett a megyei közgyűlésekben. Ezeknél is lényegesebb, hogy a városokban és a megyei jogú városokban szintén előretört.
A párt 14 településen szerzett polgármesteri címet, köztük Ózdon, Tapolcán és Törökszentmiklóson. Tíz helyen olyan polgármester győzött, akit a Jobbik támogatott – például Érpatakon és Békésszentandráson.
A Political Capital szerint könnyen elképzelhető, hogy ha a Fidesz népszerűsége a jövőben csökken, az elégedetlenségből elsődlegesen a Jobbik, és nem a megosztott és gyenge baloldali ellenzék profitálhat.
A korábbi példák alapján ugyanakkor nyilvánvaló, hogy a jobbikos polgármestereknek is igazodniuk kell a realitásokhoz, és sikereik függnek egyebek mellett az uniós források felhasználásától.
A Jobbik rendpárti retorikája, a különböző ügyekben alkalmazott megoldások és az intézményes szegregációs politika tovább terjednek majd és az eddiginél is jobban hatnak majd más, nem jobbikos polgármesterek tevékenységére is – jósolják a PC elemzői, és példaként itt Miskolcot említik.
A várható hatások között említenek a tanulmányban kisebbségellenes rendvédelmi intézkedéseket, kisebbségellenes szociálpolitikai intézkedéseket, a felerősödő szegregációt, a helyi közösségek identitásának átformálását és a politikai közbeszéd radikalizálását.