Egy tollvonással szünteti meg a kormány a magánníugdíj-pénztárakat azzal, hogy a vonatkozó törvénybe bekerül az a passzus is, miszerint az a pénztár is megszüntetendő, amely esetében a tagdíjfizető tagok száma a megelőző hat hónap átlagában legalább kettő hónapon keresztül a taglétszám 70%-a alá csökken.
Mivel a tagdíjfizető tagok száma minden pénztárban 10% körüli , ezért ez a törvénytervezet gyakorlatilag kinyírja az összes magánnyugdíjpénztárat.
A megmaradt pénztárak a korábbi 3000 ezer milliárdos vagyonhoz képest ma már csak 60 ezer embernek kb 200 milliárd forintját kezeli: ők azok, akik a végsőkig kitartottak megtakarításaik megőrzésében. A tervezet hírére Facebook-csoport alakult, amely vasárnap reggel elérte közel a 3000 szimpatizánst. Ez a csoport kedd este hat órára tüntetést szervez a József Nádor térre a Pénzügyminisztérium elé.