Teljes átvilágítást rendelt el a Tisza-kormány, nyugdíjba megy a Klebelsberg Központ elnöke

Az iskolafenntartó központ minden segítséget megad a kormányzati vizsgálathoz, amúgy szerintük szükség van rájuk. A Tisza-kormány június 15-ig jogszabályi változtatásokkal is készül.

  • HVG

Július közepén nyugdíjba vonul az állami iskolafenntartó Klebelsberg Központ (KK) elnöke, Hajnal Gabriella – erősítette meg a Népszava értesülését a KK. Hajnal 2018 augusztusától vezette a tankerületi központokért is felelős KK-t.

A lap arról is kérdezte a központot, mit gondolnak arról, hogy a Tisza-kormány egyik első feladata lesz a KK és a tankerületi központok eddigi működésének szakszerűséget és jogszerűséget érintő felülvizsgálata, és felmerült az is, indokolt-e a KK fenntartása.

Válaszukban azt írták, minden segítséget megadnak a vizsgálatot végzők részére. Álláspontjuk szerint a működésükre pedig szükség van annak érdekében, hogy az állami fenntartói rendszer megfelelően és hatékonyan működjön. Hozzátették:

Ahol szükséges volt, a kapott jelzések alapján a korrekciókat megtették.

A lap arról is írt, hogy a szerdai kormányzati sajtótájékoztatón elhangzott: 2010 óta a túlzott központosítás nem megoldotta, hanem fokozta a problémákat a közoktatási rendszerben, a kormány célja pedig az, hogy az intézmények önállósága erősödjön.

A Tisza-kormány tervei szerint június 15-éig kell kidolgozni a jogszabályi hátterét annak, hogy az iskolaigazgatók szélesebb döntési és munkáltatói jogkörökkel rendelkezzenek, de azt nem tervezik, hogy az állami iskolák fenntartói újra az önkormányzatok legyenek.

https://hvg.hu/itthon/20260527_kormanyszovivoi-tajekoztato

Nyitóképünk illusztráció: MTI / Máthé Zoltán

Hozzászólások