Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
A várakozásokat meghaladó harmadik negyedéves eredményekről számolt be csütörtökön az egyesült államokbeli Marriott...
A várakozásokat meghaladó harmadik negyedéves eredményekről számolt be csütörtökön az egyesült államokbeli Marriott International Inc. A többek között a Marriott Hotels Resorts, a Renaissance Hotels Resorts, a Ritz-Carlton, a Cortyard és a Residence Inn hotelekről ismert Marriott 466 millió eurós veszteséget könyvelhetett el az elmúlt három hónapban, szemben a tavalyi 94 milliós profittal, azonban ez is kedvezőbb az elemzők várakozásainál. Az egyszeri tételek kiszűrése után ugyanis az eredmény részvényenként 15 cent lett, szakértők pedig csak 13 centet prognosztizáltak.
A jó eredmény a vártnál magasabb forgalomnak köszönhető. A társaság tájékoztatása szerint főleg Észak-Amerikában volt jobb a helyzet, mint várták, miután a fogyasztók kedvezően reagáltak a marketingakciókra. Más kérdés, hogy a vállalat forgalma így is számottevően esett: a 2,47 milliárd dollár 17 százalékkal marad el az egy esztendővel korábbitól.
Az év utolsó negyedében szakértők a mostaninál némileg magasabb nyereséget várnak: az egyszeri tételek nélküli profit részvényenként 20 és 23 dollár között lehet.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az orosz és az amerikai elnök várhatóan a jövő héten tárgyal egymással.
Németh Balázs Fidesz frakció szóvivő új műsora első hetén nagyon magas nézettséget ért el, azonban úgy tűnik, csak azért, mert fizettek érte.
A magyar gazdaságban is az autóipar volt a legfőbb vesztese a tavalyi évnek.