Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A vártnál nagyobb mértékű harmadik negyedéves nyereségcsökkenésről számolt be a világ elsőszámú vezeték nélküli...
A vártnál nagyobb mértékű harmadik negyedéves nyereségcsökkenésről számolt be a világ elsőszámú vezeték nélküli telefonhálózat-gyártója, a svéd Ericsson AB. A cég profitja 71 százalékkal 810 koronára esett, miközben az árbevétel 5,6 százalékkal 46,4 milliárd koronára csökkent. Az elemzők ennél jóval magasabb számokat vártak: a Bloomberg árbevétel-konszenzusa 50,4 milliárd, míg a nyereségvárakozás 1,97 milliárd volt.
Szakértők szerint az Ericsson összes üzletágának teljesítménye csalódáskeltő volt az elmúlt negyedévben. A vártnál nagyobb visszaesést az okozta, hogy a kereslet mellett az árak is jelentősen csökkentek elsősorban a kínai konkurensek agresszív árpolitikája miatt.
A befektetők sem fogadták túl lelkesen a számokat, az Ericsson árfolyam 9,1 százalékos eséssel kezdett a stockholmi tőzsdén, ami az elmúlt 6 hónap legnagyobb napon belüli zuhanása. bár azóta némileg emelkedett a kurzus, még mindig 7 százalékkal jár a tegnapi záróár alatt. Az Ericsson papírok egyébként 26 százalékkal drágultak az idén.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A városvezetés szerint nem tehettek mást, mint hogy rábólintanak a kérelemre, a lakók viszont nem akarnak a szomszédságba vegyi üzemet. Különösen az eljárást nehezményezik, mert a polgármester a testület nélkül döntött a gyártó beköltözésének lehetővé tételéről.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.