Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Komoly uniós vizsgálatra számíthat Magyarország a győri Audi-gyár fejlesztéséhez nyújtott állami támogatás miatt –...
Komoly uniós vizsgálatra számíthat Magyarország a győri Audi-gyár fejlesztéséhez nyújtott állami támogatás miatt – írja a Bloomberg. A hírügynökség arról számolt be, hogy az Európai Unió versenyjogi hivatalánál úgy vélik, az Audi-gyár bővítésének állami támogatása versenyjogi szabályokat sérthet, a Volkswagen luxusmárkájának régiós piaci részesedése ugyanis átlépheti a megengedett határt.
A cikk bejelentett beruházásról beszél, amely keretében 511 millió eurót (jelenlegi árfolyamon bő 140 milliárd forintot) költene az Audi a győri egység fejlesztésére, s ehhez a magyar állam 49,5 millió euróval (13 milliárd forinttal) járulna hozzá. Az Audi ugyanakkor nem jelentett be ilyen mértékű beruházást a közelmúltban, s az Audi Hungária Kft.-nél sem kívánták kommentálni a hírt az Ecoline-nak.
Tavaly 309 milliót költöttek
A győri Audi-gyárban 2008-ban valamivel több, mint 1,9 millió motort állítottak elő, s emellett 41 789 Audi TT Coupé és TT Roadster, valamint 18 570 Audi A3 Cabriolet hagyta el a gyártócsarnokot. A járműgyártásban a termelés volumene 6 százalékkal nőtt. A magyar leányvállalat árbevétele ugyan némileg csökkent tavaly, azonban így is meghaladta az 5,6 milliárd eurót, amivel a második legnagyobb forgalmú hazai cégnek számít. A társaság tájékoztatása szerint az elmúlt esztendőben 309 millió euró beruházást valósítottak meg a magyarországi telephelyen, s ez 44 százalékkal haladja meg az előző évit
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az orosz és az amerikai elnök várhatóan a jövő héten tárgyal egymással.
Sajtóértesülések szerint az izraeli hadsereg és több vezető biztonsági tisztviselő is ellenzi a lépést.
A magyar gazdaságban is az autóipar volt a legfőbb vesztese a tavalyi évnek.