Mol-ügy: cáfolnak a lengyelek, nem lesz az övék a Szurgut-pakett?

Hivatalosan is cáfolta a lengyel PKN Orlen olajipari vállalat, hogy tárgyalásokat folytat az orosz...

  • ecoline.hu ecoline.hu
Mol-ügy: cáfolnak a lengyelek, nem lesz az övék a Szurgut-pakett?

Hivatalosan is cáfolta a lengyel PKN Orlen olajipari vállalat, hogy tárgyalásokat folytat az orosz Szrurgutnyeftyegazzal utóbbi 21,22 százalékos Mol pakettjének megszerzésérőll. A magyar cég legnagyobb régiós konkurensénél úgy fogalmaztak: nincs tudomásuk arról, hogy ilyen üzletre sor kerülhet.

Ahogy korábban beszámoltunk róla, az orosz RBC napilap értesülései szerint a Szurgut kicserélné Mol-pakettjét a lengyel PKN tulajdonában levő Mazeiku Nafta olajfinomítóra, amelyre már régóta fáj a foga. A pletykát ma a Wirtschaftsblatt is tovább fűzte: az osztrák gazdasági lap arról számolt be, hogy az oroszok a PKN Orlen mellett a brit Sinocorral is tárgyalnak a Mol-részvények eladásáról, bár a cikkben azt is jelezték, hogy a lengyeleknek van nagyobb esélye az üzlet nyélbe-ütésére.

A Mol azt követően, hogy szerdán bő 1 százalékot veszített az értékéből, s 17 000 forinton zárt, ma pluszban kezdett, s kora délután az előző napi végső árnál 1,7 százalékkal magasabban forogta a papírok.

Ecoline

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.