Elmaradt a várakozásoktól a Pannon-tulajdonos profitja

A január-márciusi időszakban a világszerte 179 millió mobil előfizetővel rendelkező társaság 1,04 milliárd koronás...

  • ecoline.hu ecoline.hu
Elmaradt a várakozásoktól a Pannon-tulajdonos profitja

A január-márciusi időszakban a világszerte 179 millió mobil előfizetővel rendelkező társaság 1,04 milliárd koronás (172 millió dolláros) adózott eredményt ért el; egy évvel korábban a legalsó sorban 1,62 milliárd korona állt.

Az árbevétel éves összevetésben 2,7 százalékkal, 23,95 milliárd koronára csökkent. A Bloomberg által megkérdezett elemzőik prognózisainak mediánjai: 23,9 milliárd koronás árbevétel, 1,42 milliárd koronás adózott eredmény.

A profitcsökkenésért az indiai egység, az Uninor felelős, amely a negyedévet 1,11 milliárd eurós üzemi veszteséggel zárta, miután a kormány nem hagyta jóvá az új frekvenciák indítását kiírását.

A befektetők úgy tűnik, inkább a jobban teljesítő többi leányvállalatra koncentráltak, a Tlenor árfolyama a szerdai kereskedés elején 1,7 százalékos pluszban is megfordult.

Ecoline

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.