Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A Google a világ második legnagyobb technológiai cégévé lépett elő az Apple mögé. A társaság ugyanis tőzsdei pályafutása alatt először kerülte le a Microsoftot a piaci kapitalizáció tekintetében.
A második legnagyobb technológiai vállalatává avanzsált a Google piaci kapitalizáció alapján. A társaság kapitalizációja először lett nagyobb, mnt az eddigi második a Microsofté, ezzel pedig már csak az Apple előzi meg az internetes keresőóriást – írja a Portfolio.hu. A Google piaci kapitalizációja tegnap 249,9 milliárd dolláron fejezte be a kereskedést, eközben a Microsoft 247,2 milliárd dolláron zárt.
A keresőként indult Google kurzusa nemrég történelmi csúcsot döntött, a befektetők a hirdetési piac nagy nyertesének látják az internetes keresőóriást. Avállalat a hirdetési piac növekedéséből profitálhat, mind a keresőmarketing, mind a mobil hirdetések, mind pedig az úgynevezett "display" hirdetések piacán. A mobilpiacon is stabilak a pozíciói, operációs rendszere, az Android piacvezető az okostelefonok piacán. A második negyedévben már az okostelefonok 64 százaléka az Android operációs rendszerrel működött.
A Microsoft emelkedésének viszont több tényező is gátat szabott. A táblagépek előretörésével a személyi számítógépek piaca hanyatlásnak indult, és a mobil eszközökön, mint az okostelefonok és a táblagépek, a Microsoft egyelőre nem tudott stabil pozíciókat kiépíteni. A Windows 8 operációs rendszerrel most indítanak offenzívát, amiben a Nokiával kötött szövetség jól jöhet. Az online szegmensben azonban továbbra sem tud sikereket elérni a vállalat, az internetes keresések terén a Yahoo-val kötött megállapodás nem hozta meg a várt eredményeket.
A Microsoft valaha a világ legnagyobb cégének számított, piaci kapitalizációja 2000 júliusában, a technológiai lufi csúcsán, 430 milliárd dolláron érte el csúcspontját.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
A miniszterelnök az amerikai PragerU-nak beszélt a jövő évi választásokról.
Két nap alatt két buszuk égett ki, egynek pedig füstölni kezdett a motortere.
Deutsch a közösségi oldalán írta meg, szerinte mely előadók építették komplett karrierjüket a „mocskos Fideszre”.