Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Nőtt a Magyarországon is érdekelt német Bertelsmann csoport árbevétele és nyeresége az első háromnegyedévben.
Európa vezető médiacsoportjának keddi beszámolója szerint a bevétel 5,7 százalékkal 11,4 milliárd euróra emelkedett az egy évvel korábbihoz képest. A működési eredmény 5,8 százalékkal 1,1 milliárd euróra, az adózott eredmény 528 millió euróra nőtt az egy évvel korábbi 377 millióról.
Főként az RTL csoport és a FremantleMedia produkciós társaság járult hozzá a jó eredményekhez, elsősorban a német hirdetési piac fellendülésének köszönhetően. A külföldi érdekeltségek viszont nem szerepeltek túl fényesen, noha az árbevétel 4 százalékkal 4,1 milliárd euróra nőtt, igaz, a működési eredmény 9,8 százalékkal 671 millió euróra apadt.
Mindamellett a Bertelsmann a tavalyinál jobb eredményeket vár az idén: 2011-ben az adózott eredmény 465 millió eurót tett ki a kisebbségi részesedések nélkül az egy évvel korábbi 478 millió eurót követően.
A FremantleMedia, a Random House könyvkiadó és az RTL mellett a Bertelsmann- birodalomhoz tartozik az Arvato szolgáltatási leánycég, illetve a többi között a Stern és a Financial Times Deutschland című lapokat kiadó Gruner+Jahr.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Komoly változásokat hozhat az Otthon Start program szeptemberi indulása a lakáshitelek piacán.