Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Már most látható néhány lehetőség arra nézve, hogy hogyan lehet időt nyerni a kft.-k jövőre esedékes kötelező tőkeemelésével kapcsolatban.
Már most látható néhány lehetőség arra nézve, hogy hogyan lehet időt nyerni a kft.-k jövőre esedékes kötelező tőkeemelésével kapcsolatban. A 2014 márciusában hatályba lépő új polgári törvénykönyv (Ptk.) értelmében a kft.-k minimális jegyzett tőkéjének összege a korábbi 500 ezer forintról 3 millió forintra emelkedik.
Fontos kérdés ugyanakkor, hogy mi lesz azokkal a cégekkel, amelyek még a jelenlegi szabályozást követve alacsonyabb jegyzett tőkével alakultak. A 2013 szeptemberében az Országgyűléshez benyújtott javaslat értelmében az ilyen cégek 2014. március 15-ét követően társasági szerződésük első módosításával egy időben lennének kötelesek végrehajtani az emelést, de legkésőbb 2016. március 15-ig. Ebből adódhat némi lehetőség az időnyerésre – hívja fel a figyelmet blogbejegyzésében Szűcs Bálint, az RSM DTM adószakértő partnere.
Vagyis ha például előre tudható, hogy szükség lesz a székhely áthelyezésére, vagy a társaság nevének módosítására, akkor arra érdemes már a jövő év márciusa előtt sort keríteni, ha a tagok nem tudnak, vagy nem akarnak egyúttal tőkét is emelni. Nem árt azonban azzal is tisztában lenni, hogy az üzletrész átruházása, vagy új ügyvezető, új felügyelőbizottsági tag és, vagy új könyvvizsgáló kijelölése a társasági szerződés módosítását nem feltétlenül igényli. Ezeket az adatokat elegendő akkor átvezetni a társasági szerződésben, mikor egyéb változás miatt van szükség a módosításra.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Julianne Moore és az Eufóriából vagy A Fehér Lótuszból ismert Sydney Sweeney nem egy érzékeny drámában, hanem egy véres thrillerben járják körül a kérdést. Kritika.
Nem kell már tartós tejet venni, jön a világháború, kivéve Magyarországon – üzeni Orbán. Megnéztük, mi igaz az állításaiból.
Kellemes zenei aláfestés jellemzi, egy mosolygó pap is felbukkan benne.