Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Újabb négy fogyasztói csoportot szervező vállalkozást bírságolt meg a Gazdasági Versenyhivatal GVH, mivel azok a versenyhatóság megállapítás szerint kereskedelmi kommunikációjukkal megtévesztették a fogyasztókat.
A négy érintett céget - az InterCash Consulting Kft.-t, a Multi Credit Finance Solutions Kft.-t, a Dotal Plus Hungary Kft.-t és a Life Organization Szolgáltató Kft.-t - az árbevételük alapján a kiszabható legmagasabb, összesen 20 210 038 forint bírság megfizetésére kötelezte a GVH.
A szóban forgó vállalkozások a nyomtatott sajtóban megjelent tájékoztatásaikban az általuk szervezett fogyasztói csoportokat népszerűsítették annak érdekében, hogy újabb tagokat toborozzanak - tájékoztat a közlemény.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?