Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Nem azt kapták az utasok, amit vártak.
A GVH közleménye szerint a cég megtévesztő és hiányos tájékoztatást nyújtott az Amerikai Egyesült Államok nyugati part és a legszebb nemzeti parkok elnevezésű körutazásáról 2014-es és 2015-ös katalógusában, valamint a honlapján közzétett tájékoztatásaival.
A cég például kényelmes terepjáró dzsippel tehető utazást ígért, azonban e járműveket egyes, önkéntesen jelentkező, illetve esetlegesen kiválasztott utasoknak kellett vezetniük. Emellett hamisan ígérte, hogy az ár tartalmazza a nemzeti parki belépőket, mivel a programban szereplő és meglátogatott állami és indián közösségek által fenntartott parkok belépőjegyeit nem számította az árba.
A GVH súlyosító körülményként értékelte a büntetés kiszabásánál többek között azt, hogy a vállalkozás az ágazati szabályokkal ellentétes gyakorlatot folytatott. Enyhítő körülményként ítélte meg ugyanakkor, hogy az Unitravel Utazásszervező Kft. például módosította kereskedelmi gyakorlatát a versenyfelügyeleti eljárás indulását követően, továbbá honlapján utalt arra, hogy a helyi indián közösség felügyelete alatt álló parkok belépőiért külön kell fizetni.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.