Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szabadulnak a befektetők az olajmulti papírjaitól, miután a kormány jelentős veszteséget tol rá az üzemanyag-kereskedőkre a benzin és a gázolaj árának befagyasztásával.
2680 forintról 2500 forint közelébe zuhant a Mol részvényeinek értéke a Budapesti Értéktőzsdén valamivel több, mint két óra leforgása alatt, miután Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a Kormányinfón bejelentette: a kormány három hónapra hatósági árassá teszi a 95-ös benzint és a normál gázolajat, a literenkénti kiskereskedelmi árat 480 forintban maximalizálva.
Az árfolyam zuhanásával párhuzamosan iszonyatosan pörögnek a Mol papírjai, a forgalom több, mint duplája a megelőző 30 nap átlagos forgalmának.
A Molé a legnagyobb hazai kúthálózat, Gulyás bejelentése szerint a kiskereskedők nem kapnak állami kompenzációt, a kiskereskedelmi áron keletkezett veszteséget maguknak kell fedezniük.
Az olajmultit (illetve a részvények tulajdonosait) azért annyira nem kell sajnálni, a papírok értéke az eséssel együtt november 5-én elért éves rekordjának közelében maradt. Egy évvel korábban 1850 forint körül kereskedtek a Mol-papírokkal.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.