Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A pénzintézet vállalatirányításában, adatszolgáltatásában, szabályozásában és tőkemegfelelésében talált kivetnivalót a jegybank.
Különféle hiányosságok miatt 16,3 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Magyar Export-Import Bank Zrt.-re (Eximbank) a Magyar Nemzeti Bank.
A jegybank a pénzintézet vállalatirányításában, adatszolgáltatásában, szabályozásában és tőkemegfelelésében talált kivetnivalót.
Közleménye szerint a bírság megállapításánál az MNB súlyosbító körülményként értékelte, hogy számos hiányosság jelentős kockázatot okozott, az egyik pedig már régóta fennállt. A jogszabálysértéseknek nem volt hatásuk a pénzügyi piacok szereplőire és az ügyfeleikre, a hiányosságokat pedig részben már az ellenőrzési eljárás során kiküszöbölték. A többi hiba kijavítását a hitelintézet határidőre vállalta, működését a jegybanki vizsgálat során feltárt problémák nem veszélyeztetik – tették hozzá.
Az MNB pénteken közzétett határozata március 31-ig kötelezi a hiányosságok megszüntetésére az Eximbankot. Az intézkedések végrehajtásáról készített belső ellenőri jelentést május 15-ig kell elküldeniük a jegybanknak.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.